REKLAMA

“Rasistowski” pomnik z Rzeszowa w materiale BBC? (WIDEO)

|

“Rasistowski” pomnik z Rzeszowa w materiale BBC? (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od kilku dni po Internecie krąży materiał wideo rzekomo opublikowany przez telewizję BBC, w którym rzeszowski pomnik Czynu Rewolucyjnego miał zostać uznany za rasistowski. Wszystko wskazuje na to, że to fakenews.

Przechwytywanie_151
Foto: Instytut Prawdy Niepoprawnej Poltycznie, Facebook / screenshot

“Racist monument in Poland” – materiał o takim tytule, okraszony logo stacji BBC przez kilka ostatnich dni jest udostępniany przez internautów. Pojawia się w nim rzeszowski pomnik Czynu Rewolucyjnego.

W opublikowanym materiale czarnoskóry mężczyzna z oburzeniem mówi o monumencie, który jego zdaniem przypomina narządy płciowe czarnoskórej kobiety. Czy to fake news? Wszystko wskazuje na to, że tak. Mężczyzna w materiale nie używa nazwy rzeszowskiego pomnika, nie jest w nim podpisany. Na stronie internetowej BBC i innych oficjalnych kanałach stacji BBC nie można znaleźć choćby wzmianki o publikacji takiego wideo.

Materiał na swoim Facebooku opublikował między innymi fanpage Instytut Prawdy Niepoprawnej Politycznie. – Znana z odchylenia liberalno-lewicowego brytyjska stacja BBC, wyemitowała reportaż, w którym podano, że słynny rzeszowski monument znalazł się na celowniku ludzi z Black Lives Matter. Według nich pomnik ten jest emanacją rasizmu, gdyż jego kształt odzwierciedla waginę czarnej kobiety. PS. Materiał ten na całe szczęście jest “political fiction”. Jednak należy traktować go jako przestrogę przed tym, jakie mogą być negatywne skutki głosowania w wyborach na tzw. poprawnych politycznie polityków – piszą twórcy profilu Instytutu Prawdy Niepoprawnej Politycznie.

26-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rasistowski-pomnik-z-rzeszowa-w-materiale-bbc-wideo-2569-00r2kc