REKLAMA

Ranking szkół “Perspektywy”. “Prezentki” i “Elektronik” najlepsze w Rzeszowie

Miesięcznik “Perspektywy” zorganizował 23. edycję rankingu szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Najlepszym liceum w Rzeszowie i w województwie podkarpackim okazało się liceum sióstr Prezentek, a wśród techników w Rzeszowie najwyżej sklasyfikowano Technikum numer 6, czyli popularnego “Elektronika”.

pexels-school

Foto: pexels.com

W Rankingu Liceów 2020 miesięcznika “Perspektywy” wzięło udział  2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników.

Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2021 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Wśród liceów najwyższe miejsce w województwie podkarpackim zajęło Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie (33. miejsce w rankingu liceów).

W czołowej setce znalazły się także: I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie (47. miejsce), I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu (64. miejsce) i II LO im. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie (89. miejsce).

Pełna lista podkarpackiego rankingu liceów jest dostępna TUTAJ

Najlepszym technikum na Podkarpaciu ogłoszono Technikum nr 6 (ZSD-GiL im. A. Witkowskiego) w Jarosławiu (21. miejsce w rankingu techników).

W czołowej setce znalazły się także: Technikum nr 5 (ZSP nr 5) w Krośnie (29. miejsce), Technikum nr 2 (ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego) w Dębicy (31. miejsce), Technikum nr 6 (ZSE) w Rzeszowie (36. miejsce), Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi w Jaśle (57. miejsce), Technikum nr 4 (ZSEiO) w Przemyślu (59. miejsce), Technikum nr 2 im. Stefana Banacha w Jarosławiu (69. miejsce) oraz Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. K. Adamieckiego) w Sanoku (74. miejsce).

Pełna lista podkarpackiego rankingu liceów jest dostępna TUTAJ

Źródło: perspektywy.pl

28-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)