REKLAMA

Ranking najwolniejszych miast. Jesteście ciekawi, które miejsce zajęli rzeszowscy kierowcy?

RZESZÓW / PODKARPACIE. W najnowszym badaniu specjaliści portalu Korkowo.pl postanowili sprawdzić zmiany w tabeli najwolniejszych miast w Polsce. Które miejsce zajmuje stolica Podkarpacia?

Okazało się, że w czołówce rankingu zaszły spore zmiany. Najwonniejszy nie jest już wcale Wrocław uznawany często za najwolniejsze miasto w kraju.

Najwolniejszym miastem w Polsce w lutym 2015 roku okazał się Szczecin – tutaj kierowcy nie rozpędzą się ani w ścisłym centrum, ani na jego obrzeżach. Średnia prędkość w centrum wynosi 32,4 km/h. I choć w większości miast w ścisłym centrum jeździ się wolno, to już w mniej centralnych rejonach kierowcy przyspieszą. W Szczecinie jest odwrotnie! Średnia prędkość w całym mieście wynosi jedynie 28,9 km/h i jest najniższa w kraju.

auta

Drugim miastem w naszym rankingu okazał się tym razem być Lublin, co jest sporym zaskoczeniem, w którym średnia prędkość wynosi 31,7 km/h. W porównaniu z październikiem prędkość lublinian spadła aż o 10 km/h! Kolejne miejsca zajmują Łódź, Wrocław i Warszawa. Co ciekawe, dla tych miast spadek w rankingu nie jest wcale spowodowany przyspieszeniem, a jedynie znacznym spadkiem prędkości na dwóch pierwszych miejscach. W Łodzi odnotowano prędkość niecałych 37 km/h, czyli dokładnie taką samą jak w październiku. Tak samo sytuacja wygląda we Wrocławiu i Warszawie.

Najszybciej w małych miastach

Najlepsze warunki do jazdy mają kierowcy w Gorzowie Wielkopolskim (50,3 km/h), Zielonej Górze (50,2 km/h) i… Rzeszowie (47,6 km/h). Przejezdne centrum posiada Gdańsk, gdzie kierowcy jadą aż 39,5 km/h, co jest najlepszym wynikiem dla centrum w całym rankingu. Dobrze jeździ się również w Białymstoku, Kielcach i Opolu (ok. 36 km/h).

korkowo.pl

10-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)