REKLAMA

RAKSZAWA: Tragedia podczas rozbrajania niewybuchu! Nie żyje 41-latek

RAKSZAWA / PODKARPACIE. Łańcuccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny czwartkowej eksplozji w budynku gospodarczym. Do wybuchu doszło prawdopodobnie podczas rozbrajania pocisku z II Wojny Światowej. W wyniku wybuchu obrażeń doznał 41-latek. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

303-201444

Foto: Podkarpacka Policja

W czwartek przed godziną 19:00 oficer dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wybuchu w garażu na jednej z posesji w miejscowości Rakszawa. Na miejsce udały się służby ratunkowe.

Jak wstępnie ustalili policjanci, w budynku gospodarczym doszło do eksplozji podczas rozbrajania pocisku przeciwlotniczego pochodzącego z okresu II Wojny Światowej. Ciężko ranny został 41-letni właściciel posesji. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować, zmarł w szpitalu.

Po zdarzeniu, policjanci zabezpieczyli teren wokół budynku przed dostępem osób postronnych, na miejsce wezwali saperów. Okazało się, że w garażu znajduje się jeszcze pięć bomb przeciwlotniczych z zapalnikami. Na czas prac związanych z zabezpieczeniem i wywozem niewybuchów, zarządzono ewakuację mieszkańców sąsiadujących domów. Czynności zakończyły się w czwartowe przedpołudnie.

303-201440

303-201443

Źródło: Podkarpacka Policja

20-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rakszawa-tragedia-podczas-rozbrajania-niewybuchu-nie-zyje-41-latek-7000-00r2kc