REKLAMA

Radosław Mroczkowski nowym trenerem Apklan Resovii Rzeszów

RZESZÓW / PODKARPACIE. Radosław Mroczkowski został nowym trenerem Apklan Resovii Rzeszów. Zastąpił na tym stanowisku Szymona Grabowskiego. Informację potwierdził w środę (25 listopada br.) Zarząd Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia.

Przechwytywanie_80

Foto: YouTube / MKS Sandecja Nowy Sącz SA

Zarząd Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia informuje, że z dniem 25 listopada rozwiązana została umowa z pierwszym trenerem drużyny Szymonem Grabowskim a także asystentem trenera Rafałem Rajzerem. Decyzja o zmianach kadrowych podjęta została w uzgodnieniu z radą sponsorów SPN CWKS Resovia. Obowiązki trenera powierzone zostają Radosławowi Mroczkowskiemu – czytamy w środowym komunikacie Zarządu Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia.

Szymon Grabowski wywalczył z Apklan Resovią awans do drugiej, a potem do pierwszej ligi. Obecnie rzeszowska ekipa zajmuje 16. pozycję w ligowej tabeli (8 punktów).

W imieniu Zarządu Sekcji pragniemy serdecznie podziękować dotychczasowym trenerom, Szymonowi Grabowskiemu i Rafałowi Rajzerowi za wkład pracy, zaangażowanie i serce pozostawione przez te wszystkie lata w Resovii – dodał w komunikacie Zarząd Sekcji Piłki Nożnej CWKS Resovia.

 

Decyzja zarządu Resovii wywołała sporo kontrowersji.

– Toksyczny związek Szymona Grabowskiego z zarządem Resovii został przerwany. Trenerowi życzę, żeby w nowym miejscu pracy zastał normalne warunki. Zaczynał w III lidze, doprowadził Resovię do I ligi. Gdyby się nie wychylił z ostatnim awansem, miałby robotę na lata – napisał o zwolnieniu Szymona Grabowskiego dziennikarz Przeglądu Sportowego Łukasz Olkowicz.

 Smutne, że rozstano się z Szymonem Grabowskim. Jasne, trzecie miejsce od końca nie może być szczytem marzeń, ale biorąc pod uwagę status beniaminka, “drugoligowe” transfery i przede wszystkim prowadzenie w Pro Junior System, pięć punktów nad strefą spadkową to nie jest zły wynik – dodał Adam Delimat z laczynaspilka.pl.

 

Kim jest nowy trener?

Nowy trener Apklan Resovii Radosław Mroczkowski, to były szkoleniowiec między innymi: Widzewa Łódź, Rakowa Częstochowa, Sandecji Nowy Sącz, czy Dolcanu Ząbki. Trenował też młodzieżowe reprezentacje Polski (U-16, U-18, U-21, U-23), a w latach 2008-2009 był asystentem selekcjonera pierwszej reprezentacji Leo Beenhakkera.

Źródło: red., CWKS Resovia, wikipedia, laczynaspilka.pl, Twitter

25-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

radoslaw-mroczkowski-nowym-trenerem-apklan-resovii-4793-00r2kc