REKLAMA

Radni za kursami MPK z Rzeszowa do Łańcuta. Autobusy pojadą od maja!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jednym z przedmiotów obrad wtorkowej sesji Rady Miasta była kwestia kursów autobusów komunikacji miejskiej z Rzeszowa do Łańcuta. Rzeszowscy radni niemal jednogłośnie zagłosowali za uruchomieniem tego połączenia.

Przechwytywanie_62

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

We wtorek rzeszowscy radni debatowali na temat kursów rzeszowskiej komunikacji miejskiej do Łańcuta. Rada niemal bez sprzeciwów przyjęła uchwałę potwierdzającą otwarcie nowej linii autobusowej. Umowa między gminami zostanie podpisana prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.

W maju ma zostać utworzona linia 57, która wykona dziennie cztery kursy na trasie Rzeszów-Łańcut. Autobus o numerze 57 będzie ruszał z Dworca Lokalnego, a przystankiem docelowym będzie “Podzwierzyniec Śruby”. Komunikacja będzie ruszać z Rzeszowa w godzinach: 5:35; 8:45; 13:40 i 16:00. Kursy z Łańcuta mają się rozpoczynać w godzinach: 6:25; 10:02; 14:00 i 17:34. Podróż potrwa, w zależności od natężenia ruchu, od 40 do 50 minut.

Ceny biletów będą identyczne do tych, jakie obowiązują w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Bilet normalny kosztuje w Rzeszowie 3 zł, a ulgowy 1,50 zł.

Łańcuccy włodarze kierowali się wygodą mieszkańców. Nowe rzeszowskie autobusy mają niskie podwozie, co ułatwia wsiadanie osobom starszym, czy matkom z dziećmi. Urzędnicy nie wykluczają, że na wakacjach pojawi się więcej kursów, w tym kursy weekendowe.

Do tej pory miasto porozumiało się z czterema gminami. Autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej jeżdżą już na terenie Boguchwały, Tyczyna, Trzebowniska i Świlczy. Teraz do tej grupy dołączy także Łańcut.

23-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.