REKLAMA

Radni województwa debatowali nt. stanu podkarpackiej służby zdrowia

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowie obradował Sejmik Województwa Podkarpackiego. Spotkanie zdominowała debata nt. stanu podkarpackiej służby zdrowia oraz wyzwań, jakie stoją przed nią w obliczu pandemii koronawirusa. Do radnych zwróciła się m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Obrady rozpoczęła informacja dot. wyników finansowych podmiotów leczniczych nadzorowanych przez samorząd województwa podkarpackiego, którą przedstawił radnym marszałek Władysław Ortyl. Do radnych zwrócił się także Bernard Waśko, zastępca prezesa NFZ. Przedstawił plany Funduszu dot. strategii wyjścia z pandemii i przywracania normalnego systemu ochrony zdrowia.

W debacie na temat sytuacji  w służbie zdrowia wzięła udział także wojewoda Ewa Leniart.

– Na początek chciałabym podziękować wszystkim, którzy są zaangażowani w proces ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz tym, którzy aktywnie uczestniczą w leczeniu osób chorych na COVID -19 – powiedziała Ewa Leniart.

Następnie wojewoda przedstawiła radnym jesienną strategię walki z koronawirusem, przygotowaną przez ministra zdrowia. O konkretnych założeniach tych działań informowaliśmy tutaj 

Wojewoda przybliżyła także aktualne statystki dot. zakażeń i chorujących w naszym regionie,  zwracając jednocześnie uwagę na potrzebę przestrzegania zaleceń, także w jednostkach opieki, szczególnie narażonych na transmisję wirusa.

W jednym z Domów Pomocy Społecznej na Podkarpaciu potwierdzono 57 przypadków zakażeń kornawirusem. Napawa mnie to szczególną obawą i troską, ponieważ jest to pierwsze tak duże ognisko na Podkarpaciu. Na pewno zintensyfikuję działania swoich służb, aby pomóc organowi prowadzącemu ten konkretny DPS – dodała Ewa Leniart.

Na koniec swojego wystąpienia, wojewoda zwróciła się do radnych z apelem.

Jesteśmy przygotowani do nowej fali zachorowań. Nie lekceważymy jednak tego ryzyka, jakie niesie za sobą występowanie koronawirusa. Bardzo proszę, aby państwo, jako radni, w swoich społecznościach przekazywali widomy sygnał o potrzebie przestrzegania zaleceń artykułowanych m.in. przez Ministerstwo Zdrowia.

29-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)