REKLAMA

Radni PiS-u mają sześć pomysów na to, jak zagospodarować śródmieście Rzeszowa

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa radni PiS-u przedstawią opracowanie  planu zagospodarowania przestrzeni miejskiej na terenie Śródmieścia. Temat zabudowy na starym mieście był już poruszany na początku marca podczas sesji, kiedy dyskutowano m.in. o wybudowaniu nowoczesnego obiektu w miejscu zabytkowej willi Kotowicza.

Radnym PiS nie podoba się jednak dotychczasowa polityka rzeszowskiego magistratu dotycząca tworzenia planu zagospodarowania przestrzennego dla Rzeszowa. W szczególności chodzi o centrum miasta. Dlatego podczas najbliższej sesji (25.03) zostanie zaprezentowany jeden z sześciu pomysłów na zagospodarowanie śródmieścia, Rzeszów- Zamek.

Zdaniem Waldemara Szumnego, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa, istnieje wiele sprawdzonych rozwiązań pozwalających zachować historyczną tkankę miejską.

Jednym z pomysłów jest powołanie stanowiska Plastyka Miejskiego (tak jest np. w Bydgoszczy czy  Poznaniu) lub chociażby utworzenie Parku Kulturowego – w tej sprawie radny Waldemar Szumny spotkał się z dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa, gdyż w tym mieście park kulturowy funkcjonuje z powodzeniem już od pewnego czasu. Waldemar Szumny, podkreśla, że radni PiS-u zdają sobie sprawę, z tego, że propozycja klubu  musi zdobyć większość głosów oraz aprobatę prezydenta, Tadeusza Ferenca, żeby została zaakceptowana.

 

24-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

radni-pis-u-maja-szesc-pomysow-na-to-jak-zagospodarowac-srodmiescie-rzeszowa