REKLAMA

Radni PiS krytykują Konrada Fijołka: Konrad, nie wkręcaj! (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę radni Prawa i Sprawiedliwości z Rady Miasta Rzeszowa zorganizowali briefing prasowy, na którym zarzucali kandydatowi na urząd prezydenta Rzeszowa Konradowi Fijołkowi brak konsekwencji i wiarygodności. – Konrad Fijołek w swoim programie mówi o tym, że dokona uporządkowania przestrzennego Rzeszowa. Wow. Serio? Naprawdę? Konrad, prosimy, nie wkręcaj. Miałeś na to 20 lat – zwracał się do kandydata szef klubu radnych PiS w rzeszowskiej Radzie Miasta, Marcin Fijołek.

Przechwytywanie_191

 

Obserwujemy z wielkim zainteresowaniem kampanię wyborczą, która toczy się w naszym mieście. Rozumiemy, że czas kampanii rządzi się swoimi prawami, ale gdy patrzymy na sposób komunikacji, propozycje, o których mówi i ma w swoim programie nasz sympatyczny kolega, radny Konrad Fijołek z Rady Miasta Rzeszowa, to stwierdzamy, że przechodzi on samego siebie – mówił Marcin Fijołek.

Gdy porównamy, jak Konrad Fijołek mówił o wielu sprawach jeszcze jakiś czas temu z tym, w jaki sposób mówi o tym dzisiaj, jak wyglądają jego materiały wyborcze, co znajduje się w jego programie, to nie sposób odnieść wrażenia, że ktoś tutaj kogoś wkręca – kontynuował rzeszowski radny Prawa i Sprawiedliwości.

 

Radny zacytował fragment z materiału wyborczego Konrada Fijołka, w którym pojawia się wypowiedź kandydata o tym, że nie chce, by mieszkańcy Rzeszowa musieli przemierzać wielu kilometrów, w celu skorzystania z aquaparku i, że zobowiązuje się on do podjęcia tematu budowy aquacity parku na rzeszowskim Staromieściu.

Radny Marcin Fijołek zasugerował, że z inicjatywy radnych PiS temat aquaparku, w tej właśnie lokalizacji, pojawiał się na sesjach rzeszowskiej Rady Miasta w 2018 i w 2019 roku.

Konrad stwierdził, że jest to hasło propagandowe i niepoparte rzeczywistością. Co się zmieniło przez ten czas, że teraz tego typu postulat nie jest propagandowy? Myślę, że mieszkańcy Rzeszowa chcieliby usłyszeć odpowiedź na to pytanie – pytał Marcin Fijołek.

 

Następna kwestia wypomniana Konradowi Fijołkowi dotyczyła uporządkowania przestrzennego miasta.

Kolejna sprawa, z żalem, ale moja ulubiona – Konrad Fijołek w swoim programie mówi o tym, że dokona uporządkowania przestrzennego Rzeszowa. Wow. Serio? Naprawdę? Konrad, prosimy, nie wkręcaj. Miałeś na to 20 lat. Od takiego, mniej więcej, czasu jesteś radnym Miasta Rzeszowa – przypominał szef PiS w Radzie Miasta Rzeszowa.

Marcin Fijołek ponownie odniósł się do inicjatyw klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, tym razem z lutego 2020, które zakładały opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów Podwisłocza

Wnioskowałeś o zdjęcie jej z porządku obrad, a gdy w marcu tego samego roku chcieliśmy przegłosować na sesji nadzwyczajnej uchwałę, która zobowiązałaby prezydenta do tego, aby uchwalił ten plan zagospodarowania, mimo obecności na sali, nie wziąłeś udziału w głosowaniu – zwracał się do kandydata.

 

Szef klubu radnych PiS w rzeszowskiej Radzie Miasta odniósł się też do postulatu Konrada Fijołka dotyczącego powołania Społecznej Rady Kultury i przypomniał, że radni PiS w lutym 2017 roku również wyszli z taką inicjatywą.

Wówczas ze strony Konrada Fijołka padły słowa: Nie chcemy powołania rady po to, by prezydentowi, Wydziałowi Kultury Urzędu Miasta i szefom naszych miejskich jednostek kultury mówić, co mają robić – ocenił, dodając, że obecny kandydat na urząd prezydenta zgłosił propozycję poprawki do tej uchwały, która usuwała z projektu PiS cezurę czasową wymagającą od prezydenta powołania takiej rady maksymalnie po trzech miesiącach od przyjęcia uchwały. Efekt jest taki, że do tej pory rada kultury nie została powołana.

 

Marcin Fijołek odniósł się na koniec do punktu kandydata na urząd prezydenta Rzeszowa związanego z publicznym transportem miejskim, a dokładnie z biletem zintegrowanym.

Przypomnę, że w październiku 2019 roku nasz klub chciał, aby na sesji Rady Miasta został właśnie przyjęty projekt uchwały, który mówił o tym, aby przyjąć rozwiązania w zakresie usprawnienia i promocji transportu publicznego. W tej uchwale były zapisy o podjęciu współpracy z przewoźnikami, którzy obsługują aglomerację rzeszowską w zakresie wprowadzenia jednolitego, zintegrowanego biletu aglomeracyjnego, wprowadzenie zmian w zakresie taryf na komunikację miejską w kierunku obniżenia cen, zoptymalizowanie rozkładu jazdy na terenie miasta Rzeszowa poprzez zwiększenie częstotliwości kursów w najbardziej newralgicznych porach i podjęcie działań zmierzających do budowy przy głównych trasach wlotowych do miastach parkingów typu Park & Ride. Tego rodzaju parkingi również są w programie Konrada. Dlaczego wówczas, gdy przedstawialiśmy taki projekt uchwały, on wnioskował o to, żeby zdjąć z porządku obrad tego rodzaju uchwały? – pytał radny Marcin Fijołek.

 

Radny PiS zarzucił Konradowi Fijołkowi brak wiarygodności.

W naszym przekonaniu wiarygodność jest podstawowym elementem i atrybutem, który powinien wyróżniać kandydata na prezydenta. Mam nadzieję, że 13 czerwca, podczas wyborów mieszkańcy miasta nie dadzą się wkręcić i wybiorą mądrze. Wybiorą prezydenta, który będzie wiarygodny i będzie w stanie realizować wszystkie propozycje, o których mówi i jest konsekwentny w prezentowaniu swojego programu – podsumował, kończąc swój wywód radny Marcin Fijołek.

 

Tekst: Kacper Ciuba

26-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)