REKLAMA

Radni PiS: Budowa w Rzeszowie mieszkań dla młodych rodzin to najlepsza inwestycja.

RZESZÓW. Klub Radnych PiS, przedstawił projekt uchwały w sprawie utworzenia Programu budowy mieszkań dla młodych rodzin w Rzeszowie.

Mieszkanie to obok pracy najważniejszy filar pozwalający młodym ludziom na rozpoczęcie samodzielnego życia i zaspokajanie podstawowych potrzeb – wskazuje Przewodniczący klubu PiS Marcin Fijołek, który był inicjatorem utworzenia „Programu budowy mieszkań dla młodych rodzin”.

Rynek mieszkań w Polsce charakteryzuje się drogimi kredytami i cenami mieszkań oraz jednymi z najdroższych w Europie kosztami wynajmu. Najbardziej cierpią na tym młodzi ludzie, których nie stać na zakup mieszkania lub nie mają zdolności kredytowej a koszt wynajmu często pochłania większość ich dochodów – wskazuje Jerzy Jęczmienionka, radny PiS.

Dlatego PiS proponuje utworzenie w Rzeszowie programu budowy mieszkań skierowanych do tych rodzin, które osiągają dochody zbyt wysokie, aby nabyć uprawnienia do najmu lokalu socjalnego, a jednocześnie zbyt niskie, aby zaciągnąć kredyt w banku komercyjnym. – W ramach Programu to miasto odpowiadałoby za budowę mieszkań, w których wysokość opłat byłaby zdecydowanie niższa od stawek rynkowych, ale pozwoliłby na pokrycie kosztów budowy i utrzymania nieruchomości. Po odpowiednim okresie spłaty, mieszkanie przechodziłby na własność najemcy – tłumaczy Marcin Fijołek.

Według PiS szczegółowe kryteria i zapisy programu będą z pewności przedmiotem ustaleń, jednak bez przyjęcia przez radę proponowanej przez nas uchwały, nie będzie można zrobić tego niezbędnego, pierwszego kroku w kierunku stworzenia możliwości budowy mieszkań dla młodych rodzin.

– W naszym przekonaniu, Rzeszów powinien wzorem innych miast w Polsce tworzyć warunki pomocy dla młodych małżeństw. Nasza uchwała ma temu właśnie służyć – stwierdził Wiceprzewodniczący Rady Miasta Waldemar Szumny.

Marcin Fijołek wskazywał, że uchwała wyznacza pozytywny kurs rozwoju polityki mieszkaniowej w Rzeszowie. – Naszym celem jest stworzenie realnego wsparcia dla młodych rodzin, dlatego liczymy na konstruktywne podejście do tego tematu ze strony radnych innych klubów i Prezydenta. Powinniśmy podjąć niezbędne starania, aby zwiększyć dostęp do mieszkań dla młodych rodzin. – podsumował Przewodniczący klubu PiS.

foto: Mateusz Fijołek

foto: Mateusz Fijołek

Źródło: materiał nadesłany

24-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

radni-pis-budowa-w-rzeszowie-mieszkan-dla-mlodych-rodzin-to-najlepsza-inwestycja