REKLAMA

RZESZÓW: Radni chcą zaostrzenia zasad, dotyczących zabudowy śródmieścia (FILM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowscy Radni chcą zaostrzenia zasad, na jakich dopuszcza się zmiany w zabudowie starego miasta. To temat, który między innymi został poruszony na ostatniej sesji.  Stanowisko rajców ma związek z informacjami, o planowanym wyburzeniu willi Kotowicza, stojącej po sąsiedzku z letnim pałacem Lubomirskich. Jedna z firm chciałaby na jej miejscu postawić sześciopiętrowy budynek z parkingiem.

W zaistniałej sytuacji można analizować, podstawę wpisu, czy dany obiekt znajduje się w rejestrze zabytków i czy wpis nadal jest aktualny.

Radni PiSu mówią jednym głosem, że nie można objąć planem zagospodarowania całego Śródmieścia. Ich zdaniem ten obszar należałoby podzielić na enklawy, i projektować w oparciu o pewne podobieństwo zabudowy lub idąc za przykładem innych polskich miast stworzyć na tym obszarze park kulturowy.

Ostatecznie wniosek został skierowany do komisji z udziałem architektów, która zbierze się nad nim w przyszłym tygodniu. Urząd miasta na odpowiedź inwestorowi ma trzy miesiące. Z prośbą o pomoc w ratowaniu willi, zwrócił się listownie do urzędników Jan Śmierzyński, potomek pułkownika Kotowicza.

27-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

radni-chca-zaostrzenia-zasad-dotyczacych-zabudowy-srodmiescia-film