REKLAMA

Radio Rzeszów zdominowane przez PO? Rada Nadzorcza: – “Nie mamy sobie nic do zarzucenia!”

RZESZÓW. Ireneusz Dzieszko domaga się nowego konkursu na stanowisko prezesa Radia Rzeszów. – Chcemy radia “polskiego”, a nie “patformerskiego”! – grzmi.

23 czerwca wystosował apel do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie trwającej procedury powołania prezesa Radia Rzeszów SA. – W związku z ordynarną próbą przejęcia publicznej spółki przez partyjnych działaczy Platformy Obywatelskiej apelujemy do KRRiT o zaniechanie tych działań i rozpisanie ponownego konkursu – wyjaśnia Ireneusz Dzieszko z Prawicy Podkarpackiej.

W apelu pisze m.in. że zadaniem mediów publicznych jest troska o bezstronną informację, która buduje więzi społeczne i nie jest ukierunkowana na partykularne interesy polityczne wąskiej grupy osób. Uważa, że rozgłośnia może zatracić charakter medium publicznego.

Pracami Rady Nadzorczej kieruje bowiem czynna pani samorządowiec, działaczka Platformy Obywatelskiej. Dziwnym „zbiegiem okoliczności” ta rada desygnowała Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji osobę pana Jerzego Krużela, który miałby zostać prezesem Polskiego Radia Rzeszów – przekonuje Dzieszko.

Jerzy Krużel jest radnym w Radzie Miasta Przemyśla. W latach 2000-2002 był wiceprezydentem Przemyśla.

Propozycja ta jest niesłychana, albowiem szefem publicznej rozgłośni miałby zostać partyjny kolega przewodniczącej rady nadzorczej, aktywny działacz struktur Platformy Obywatelskiej, przewodniczący klubu radnych PO z przemyskiej rady miasta. Czy to jest ten standard obiektywizmu, na straży którego ma stać Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji? – zastanawia się Ireneusz Dzieszko.

Działaczką Platformy i przewodniczącą Rady Nadzorczej Radia Rzeszów, o której wspomina Ireneusz Dzieszko, jest Teresa Kubas-Hul. Pełni m.in. funkcję przewodniczącej klubu PO w sejmiku województwa.

Rozmowa kwalifikacyjna na “taśmie”
Rada Nadzorcza Radia Rzeszów to ciało kolegialne składające się z pięciu osób będących przedstawicielami środowiska naukowego – mówi Teresa Kubas-Hul. – Do trzeciego etapu na stanowisko prezesa radia zakwalifikowało się pięć osób i jednogłośną decyzją spośród kandydatów został wybrany pan Jerzy Krużel. Uważamy, że jest to najlepszy kandydat dodaje.

Zapewnia, że rada nie ma sobie nic do zarzucenia. – Chcę zwrócić uwagę, że nawet rozmowa kwalifikacyjna jest nagrywana. Wszystkie dokumenty zostały przesłane do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – zaznacza Kubas-Hul

Wśród pozostałej piątki kandydatów byli: Edward Małek z Rzeszowa (były radny miejski w Mielcu), dziennikarze z Rzeszowa: Henryk Nicpoń z Rzeszowa i Wiesław Syzdek oraz Jakub Osika z Zagórza (dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku).

fot. nagłówek: flickr.com/curtis.kennington

25-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

radio-rzeszow-zdominowane-przez-po-rada-nadzorcza-nie-mamy-sobie-nic-do-zarzucenia