REKLAMA

Punkt szczepień masowych w Hali Podpromie. Tak będzie wyglądał (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Hali Podpromie w Rzeszowie zostanie uruchomiony punkt szczepień masowych. Trwają przygotowania do jego otwarcia. Punkt jest organizowany przez miasto we współpracy z Centrum Medycznym “Medyk”. Zobaczcie zdjęcia.

DSC_0697

W ramach wspólnie tworzonego punktu masowych szczepień w Hali Podpromie miasto udostępni pomieszczenia w hali oraz miejsce na parkingu, a także potrzebne do obsługi punktu np. krzesła, stoły oraz tzw. media. Z kolei „Medyk” zapewni sprzęt medyczny, boksy i kadrę medyczną. Punkt szczepień będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Chcemy szczepić około 2 tysiące osób dziennie. Gdy zostaną uwolnione szczepienia, czyli wszyscy, bez względu na wiek będą mogli się rejestrować, planujemy zwiększyć liczbę boksów do 16 i zwiększyć ilość szczepionych osób – mówi Tomasz Brud, dyrektor ds. rozwoju z Centrum medycznego „Medyk”.

 

Wstępnie planowane jest uruchomienie 8 pomieszczeń do szczepień, czyli tak zwanych boksów.

Szczepienia będą organizowane nie w głównej hali, gdzie rozgrywane są mecze, ale w bocznej sali treningowej.

Dodatkowo planowane jest uruchomienie szczepień w systemie drive thru. To, kiedy ruszą, jest zależne od warunków pogodowych, ale trwają już przygotowania, w które zaangażowane jest wojsko. W tym systemie Centrum Medyczne „Medyk” chce uruchomić cztery punkty szczepień.

 

 

źródło: UM Rzeszowa

foto: Justyna Żuczek


11-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)