REKLAMA

Puchar Marszałka pojechał na Ukrainę (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Zespół ZTR Zaporoże wygrał IV Turniej im. Antoniego Weryńskiego o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego w piłce ręcznej. Dwudniowe zawody odbyły się w mieleckiej hali.

Ukraiński zespół w decydującym spotkaniu pokonał gospodarzy, drużynę mieleckiej Stali 27-23, choć do przerwy mielczanie prowadzili 13-11. Trzecie miejsce zajęła ekipa Czuwaju Przemyśl. Dla wszystkich zespołów turniej był jednym z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczynającym się nowym sezonem.

Antoni Weryński to nieodżałowany prezes Stali Mielec, twórca jej największych sukcesów w ostatnich latach. Zmarł w listopadzie 2012 roku. Puchar w imieniu marszałka wręczył Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu wspólnie z żoną Antoniego Weryńskiego Teresą i siostrą Bożeną Midurą.

To był wspaniały człowiek, jak był ważny dla tego środowiska odczuwamy właśnie teraz gdy zespół znalazł się trudnej sytuacji organizacyjnej – powiedział podczas ceremonii zamknięcia turnieju Tomasz Leyko.

SONY DSC

biuro prasowe UMWP

24-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

puchar-marszalka-pojechal-na-ukraine-zdjecia