REKLAMA

Przyznano już 1 mln bonów turystycznych

Przyznano już jeden milion bonów turystycznych na kwotę około 856 mln zł. Na podkarpaciu aktywowano już ponad 42 tys. bonów. Polski Bon Turystyczny działa od 1 sierpnia. Obsługa informatyczna i finansowa bonu to kolejne, po Tarczy antykryzysowej i dodatku solidarnościowym, zadanie ZUS. 

bon-turystyczny m

Pełna obsługa bonu odbywa się drogą elektroniczną, przez naszą Platformę Usług Elektronicznych (PUE). W ostatnich miesiącach liczba użytkowników PUE gwałtownie wzrosła i mamy ich już ok. 6 mln. W województwie podkarpackim wszystkich bonów jest 211 333 a aktywowanych zostało już 42685 na kwotę niemalże 40 mln zł.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do końca marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Lista zarejestrowanych podmiotów jest dostępna na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej: www.bonturystyczny.gov.pl oraz na www.polska.travel.

BON_TURYST

Bon to elektroniczny dokument przyznawany na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy z programu (Rodzina 500 plus) Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i (500 plus) im nie przysługuje. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością wsparcie jest dwa razy wyższe i wynosi 1000 zł.

Polski Bon Turystyczny można aktywować od 1 sierpnia 2020 roku. Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS mogą to robić rodzice dzieci do 18. roku życia. Profil na PUE można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po wejściu na PUE rodzice aktywują bon i otrzymają kod. Sam proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu podmiotowi oraz za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup w momencie płatności za usługę. Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania środków.

Na Podkarpaciu największą liczbę bonów aktywowano w Rzeszowie – ponad 6 tys., oraz w powiatach: rzeszowskim – 3,8 tys., krośnieńskim – 3,3 tys., mieleckim – 3,2 tys., dębickim – 2,7 tys. a najmniejszą w powiatach: leskim i bieszczadzkim – w każdym nieco ponad 300.

Źródło: ZUS

30-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przyznano-juz-1-mln-bonow-turystycznych-840