REKLAMA

Przyszłość należy do informatyków

RZESZÓW / PODKARPACIE. 18 marca 2015r. ruszają bezpłatne warsztaty programowania i grafiki komputerowej dla gimnazjalistów i licealistów organizowane przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie.

Jest to odpowiedź na rosnące zainteresowanie młodzieży informatyką, a w szczególności tworzeniem gier na urządzenia mobilne. Do udziału w warsztatach programowania zaprosiliśmy uczestników  IV Podkarpackiego Konkursu Informatycznego z elementami Matematyki, który odbył się 13 marca 2015 r. – mówi Renata Łunarska, dyrektor ALO. – Zauważyliśmy, że coraz więcej młodych ludzi zaczyna wiązać swoją przyszłość z informatyką. Biorą udział w konkursach, szukają ciekawych kursów, by zdobywać praktyczne umiejętności. Tegoroczni laureaci Podkarpackiego Konkursu Informatycznego reprezentują naprawdę wysoki poziom, są to Bartłomiej Grzesik, uczeń Gimnazjum nr 1 w Rzeszowie,  Jakub Szypuła uczeń Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie i  Maksymilian Wojnar z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łańcucie.

informatycy

Rzeszowskie firmy informatyczne OPTeam S.A, Partners in Progress oraz e-service SP. z o.o. z WSIiZ wsparły utalentowanych gimnazjalistów cennymi nagrodami w postaci tabletów, pokrowców, power banków, robota sphero i myszek bezprzewodowych. Czekają na was atrakcyjne miejsca pracy przekonywał młodzież przedstawiciel sponsora Sylwester Zimon. Przyszłość należy do informatyków, warto więc się w tym kierunku kształcić.

informatycy2

materiał nadesłany

16-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przyszlosc-nalezy-do-informatykow