REKLAMA

PRZYPOMINAMY: Od niedzieli odblaski będą obowiązkowe

RZESZÓW/PODKARPACIE. Przypominamy, że od jutra, tj. 31 sierpnia noszenie odblasków po zmroku, poruszając się po drodze pieszo, będziemy musieli założyć odblaski. 

odblaski

 

ZDJ.: KWP

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym musi używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Przepis nie obowiązuje pieszych, którzy poruszają się po chodniku lub drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.

Warto pamiętać o tym obowiązku – dzięki elementom odblaskowym, których używa pieszy, kierowca dostrzega go znacznie wcześniej. Na tyle wcześnie, że jest w stanie uniknąć potrącenia. Policjanci zalecają używanie odblasków także rowerzystom!

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

 Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi kara grzywny od 20 do 500 złotych. 

30-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:





Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przypominamy-od-niedzieli-odblaski-beda-obowiazkowe