REKLAMA

Przyjmował łapówki. Wójt gminy Ostrów zatrzymany

PODKARPACIE. Łapówki w zamian za załatwienie pracy miał przyjmować Piotr C. – wójty gminy Ostrów. Mężczyznę zatrzymali agenci CBA. Zarzuty otrzymał też jeden z lokalnych biznesmenów.

c

foto: archiwum rzeszow24.pl

Ostrów leży w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Wójt tamtejszej gminy miał przyjmować ludzi do pracy w zamian za łapówki na kwotę kilku tysięcy złotych. Centralne Biuro Śledcze wszczęło w tej sprawie dochodzenie.

Jak się dowiedzieliśmy, nielegalne interesy wójta miały miejsce nie tylko na Podkarpaciu, ale również w Krakowie, Warszawie i Zakopanem.  Piotr C. miał również przyjmować pieniądze od jednego z lokalnych przedsiębiorców – Alberta B, który znany jest z inwestowania w branżę transportową i budowlaną. Ta “współpraca” miała dotyczyć zlecenia prac remontowych.

Agenci zabezpieczyli dokumentację oraz urządzenia elektroniczne należące do wójta. Przeszukano również urząd gminy, mieszkania oraz hotele, w których dochodziło do spotkań.

W sprawę zamieszana jest też Halina D., która wręczyła wójtowi 5 tysięcy złotych w zamian za załatwienie pracy swojej synowej.
Wójt zatrudnił kobietę. Inna osoba starała się o pracę dla córki. Wójt przyjął pieniądze, ale nie znalazł miejsca dla kobiety.

Wójt ma zakaz opuszczania kraju oraz jest pod stałym dozorem policji. Funkcjonariusze zastosowali też poręczenie majątkowe na kwotę 20 tysięcy złotych. Wójt nie może też sprawować swojej funkcji. 5 tysięcy złotych, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania Polski to kara dla Alberta B.

O rozwoju tej sprawy będziemy państwa informować na naszym portalu.

(az)

24-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przyjmowal-lapowki-wojt-gminy-ostrow-zatrzymany