REKLAMA

Przygotuj bezdomne zwierzaki z Rzeszowa na zimę

RZESZÓW. Zima to najtrudniejsza pora roku dla wielu schronisk. Dlatego ich pracownicy starają się, aby jeszcze przed pierwszymi mrozami jak największej liczbie zwierzaków udało się znaleźć nowy dom. Te czworonogi, które nie będą miały aż tyle szczęścia, ich opiekunowie chcą z kolei jak najlepiej przygotować na niepogodę. Dlatego rzeszowska Fundacja FELINEUS razem z kilkunastoma innymi placówkami z całej Polski włączyła się do “Akcji – Pielęgnacji”.

 

 felineus felineus

Podobnie jak ludzie, jesienią i zimą także psy i koty są szczególnie narażone na choroby, a ich odporność jest obniżona. Dlatego właśnie wtedy pracownicy schronisk i fundacji mają dużo więcej pracy, bo czworonogi wymagają dodatkowej troski i pielęgnacji. – Zależy nam na tym, żeby zwierzaki przebywające pod naszą opieką były zdrowe. Również dlatego, że wszelkiego rodzaju nawet najmniejsze infekcje czy pasożyty to dla nas ogromny problem. Tu niestety drobne przeoczenie może skończyć się poważną chorobą czy nawet epidemią w placówce. Dlatego staramy się jak najszybciej reagować na wszelkie niepokojące objawy, a każdy nowoprzybyły do nas podopieczny przechodzi nie tylko kwarantannę i szereg badań, ale także jest poddawany niezbędnym zabiegom – mówi Matylda Przepióra z rzeszowskiej Fundacji FELINEUS. – Dlatego też szczególne w okresie jesienno-zimowym potrzebne są nam różnego rodzaju witaminy, maty higieniczne, środki pielęgnacyjne, owadobójcze i weterynaryjne – dodaje.

Potrzebne produkty są co prawda specjalistyczne, jednak aby sprezentować je schroniskom, darczyńcy nie muszą wcale odwiedzać sklepów zoologicznych czy nawet wychodzić z domu. Aby jak najbardziej ułatwić proces wspierania, twórcy startującej właśnie „Akcji-Pielęgnacji” prowadzą ją za pośrednictwem internetu, a dokładniej platformy www.dlaSchroniska.pl. Tam każdy z nas może wesprzeć wybraną przez siebie placówkę kupując potrzebne produkty i wskazać pupila, do którego ma trafić przekazywana pomoc. – Wszystko to możliwe jest dzięki zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy schronisk, którzy przygotowują opisy i zdjęcia przebywających tam zwierzaków, a także starannie analizują, czego każdy z nich potrzebuje i tworzą listy przedmiotów, które danemu czworonogowi są naprawdę niezbędne. Następnie na podstawie takiego opublikowanego online spisu internauci mogą dokonywać zakupów – wyjaśnia Michalina Zabłocka, koordynatorka akcji dlaSchroniska.pl.

„Akcja-Pielęgnacja” rusza z początkiem października i potrwa miesiąc. W tym czasie schroniska apelują o pomoc szczególnie poprzez zakup specjalistycznych kosmetyków dla psów i kotów, suplementów diety, ubranek pooperacyjnych, opatrunków i środków biobójczych, a także mat higienicznych, szczotek i obcinaczek do pazurów. – Każde, nawet najmniejsze wsparcie tej inicjatywy, to ogromna pomoc dla nas, a przede wszystkim zwierzaków. Dzięki tej akcji będziemy mogli jeszcze lepiej zadbać nie tylko o zdrowie, ale i wygląd czworonogów, a to może zwiększyć także ich szanse na adopcję, bo takie zadbane psy i koty są zdecydowanie chętniej zabierane do domów — mówi Matylda Przepióra.

W „Akcji-Pielęgnacji”  uczestniczy nie tylko rzeszowska Fundacja FELINEUS, ale także kilkanaście innych placówek z całej Polski, m.in. z Warszawy, Katowic, Poznania, Torunia, Białej Podlaskiej czy Bielska-Białej. Wspiera ją również marka Grande Finale, producent ubranek i akcesoriów dla psów i kotów. – Pamiętajmy o tym, że potrzeby schronisk tak naprawdę nigdy się nie kończą. Dlatego razem z ich pracownikami zachęcamy do tego, by korzystać z naszej platformy przez cały rok. Charytatywna akcja dlaSchroniska.pl trwa bez przerwy – dodaje Michalina Zabłocka.

02-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przygotuj-bezdomne-zwierzaki-z-rzeszowa-na-zime