REKLAMA

Przy ul. Warszawskiej znęcano się nad zwierzętami?

RZESZÓW. W poniedziałek policjanci otrzymali zgłoszenie, jakoby na ul. Warszawskiej znęcano się nad końmi. Według zgłoszenia zwierzęta miały być głodzone.

policja-rzeszów4

Jak podaje Policja,  wczoraj rano dyżurny rzeszowskiej komendy odebrał informację, że na posesji przy ulicy Warszawskiej są przetrzymywane konie. Zwierzęta mogą być głodzone, a jeden z koni padł. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili, że na terenie posesji przebywa 8 koni. Potwierdzili również, że jedno zwierzę padło. Policjanci powiadomili pracowników Państwowego Inspektoratu Weterynarii i Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt w Rzeszowie. Na miejsce przybył również lekarz weterynarii.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że właściciel zwierząt wyjechał powierzając opiekę na nimi znajomemu. Według wstępnej opinii inspektorów przebywające na posesji, zwierzęta nie są głodzone i nie znajdują się w sytuacji zagrażającej życiu. Inspektorzy z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii wydadzą zalecenie pokontrolne określające warunku karmienia zwierząt oraz dalszej nad nimi opieki.
W przypadku padłego zwierzęcia o przyczynach zgonu wypowie się Kierownik Zakładu Higieny Weterynaryjnej po przeprowadzonej sekcji.

Źródło: KWP

15-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przy-ul-warszawskiej-znecano-sie-nad-zwierzetami