REKLAMA

Przy lodospadach w Rudawce Rymanowskiej zmarł mężczyzna (FOTO)

RUDAWKA RYMANOWSKA / PODKARPACIE. – Wczorajsza niedziela nie należała do spokojnych… – piszą ratownicy Grupy Bieszczadzkiej GOPR na portalu społecznościowym. W jakich akcjach brali udział?

Ratownicy ze Stacji Centralnej w Sanoku zostali wezwani do nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny, który przebywał w okolicy lodospadów w Rudawce Rymanowskiej. Zadysponowano tu również załogę Ratownika 10 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z ratownikiem pokładowym.

– Niestety pomimo wysiłku wielu osób, mężczyźnie nie udało się przywrócić życia. Nam pozostał smutny obowiązek transportu zwłok – piszą GOPR-owcy.

foto: nadesłane

h2

h1

Drugi lot załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wraz z ratownikiem pokładowym GOPR odbył się na stację narciarską Chyrowa Ski do kobiety, która w wyniku upadku doznała urazu kręgosłupa. Z kolei ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Cisnej ewakuowali skiturowca spod szczytu Hon w rejonie Cisnej ze złamanym podudziem.

foto: GOPR Bieszczady

– I na koniec dnia ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Ustrzykach Górnych pomogli dwóm osobom na Bukowym Berdzie, którzy pomimo tego, iż byli bardzo dobrze przygotowani (zapasowe ubrania, jedzenie, śpiwory) to w pewnym momencie utknęli w śniegu po tym jak jednemu z nich rozwaliła się rakieta śnieżna. Dostarczyliśmy zapasowe rakiety, a następnie sprowadziliśmy do skuterów i dalej do Mucznego – kończą ratownicy. 

foto: GOPR Bieszczady


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

22-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przy-lodospadach-zmarl-mezczyzna-duzo-akcji-gopr-owcow-foto-633