REKLAMA

Przez Rzeszów przejdą burze z gradem? IMGW ostrzega

Na terenie całego Podkarpacia wprowadzono pierwszy stopień zagrożenia pogodowego. Można się spodziewać sporych opadów deszczu. Niewykluczone są też burze z gradem i silny wiatr.

weather-768460_960_720_1

Foto: pixabay.com

“Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami możliwy grad” – informuje IMGW.

Co dokładniej oznacza pierwszy stopień zagrożenia? IMGW wyjaśnia:

“Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej”.

W ciągu kilkudziesięciu minut, spadnie nawet do 40 mm na metr kwadratowy. Niewykluczone są też opady gradu. Zjawiskom może towarzyszyć dość silny wiatr. Wieczorem i w nocy burze mają słabnąć.

05-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przez-rzeszow-przejda-burze-z-gradem-imgw-ostrzega-8741