REKLAMA

Przewodniczący Dec o powiększaniu Rzeszowa: Nie ilość a jakość (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. We wtorek w rzeszowskim ratuszu przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec odniósł się do wypowiedzi Marcina Warchoła. Wiceminister sprawiedliwości  zarzuca prezydentowi Konradowi Fijołkowi regres w rozwoju Rzeszowa, w związku z tym, że najprawdopodobniej miasto nie rozszerzy swoich granic w 2022 roku.

IMG_20210727_133223

Foto: Rzeszów24.pl

 

Rzeszów rozwinął się przez ostatnie kilkanaście lat pod rządami Tadeusza Ferenca między innymi w ten sposób, że znacznie zwiększył swoją powierzchnię i liczbę mieszkańców. To wszyscy uznajemy za sukces. Oczywiste jest natomiast to, że gdzieś muszą być granice tego typu zwiększania granic miasta, czy tak rozumianego rozwoju – mówił w ratuszu Andrzej Dec.

Wizja prezydenta Ferenca dotycząca powiększania miasta już się wyczerpała. Teraz jest czas na to, byśmy koncentrowali się na podnoszeniu jakości, nie szli w ilość, tylko w jakość. Żebyśmy bardziej dbali o już posiadane tereny, poprawiali jakość infrastruktury, ilość terenów zielonych, czy jakość komunikacji, a nie troszczyli się o tereny, które dziś do miasta nie należą i odpowiadali na każdą prośbę mieszkańców tamtych terenów, którzy chcą, by ich do Rzeszowa przyłączyć – komentował przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

 

Więcej w materiale video!

 

27-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)