REKLAMA

Przetarg na wymianę studzienek kanalizacyjnych w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Studzienki kanalizacyjne w Rzeszowie zapadają się w wielu miejscach. Miasto od dłuższego czasu walczy z tym problemem. Ogłoszono przetarg na budowę tak zwanych “pływających” włazów.

39453448_2139367596387451_1254779205242060800_n

Foto: Kacper Ciuba

Zapadające się studzienki stwarzają zagrożenie dla kierujących. Są też często przyczyną uszkodzeń pojazdów. Łatanie miejsc, gdzie włazy nie znajdują się na równi z nawierzchnią, nie zdaje egzaminu. 

Miasto Rzeszów ogłosiło przetarg na budowę nowych włazów. Ma być ich dokładnie 67. Studzienki, które zostaną zamontowane na rzeszowskich ulicach, są droższe od tradycyjnych (samopoziomujące się włazy). Ratusz wymaga tego, by wykonawca udzielił gwarancji na okres 60 miesięcy. 

Czy teraz problem zapadających się studzienek, będzie rozwiązany? Przekonamy się o tym już w pierwszej połowie listopada. Wykonawcę poznamy natomiast w najbliższym czasie, ponieważ do 22 sierpnia można składać oferty na wykonanie robót.

18-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przetarg-na-wymiane-studzienek-kanalizacyjnych-w-rzeszowie-5712