REKLAMA

Przetarg na przebudowę al. Sikorskiego już jest. Decyzji o dofinansowaniu brak

RZESZÓW. Aleja Sikorskiego w tym roku zostanie przebudowana na odcinku ok. 800 m. Będzie poszerzona, lepiej oświetlona, pojawi się ciąg pieszo-rowerowy. Miasto po cichu nadal liczy, że uda się pozyskać dofinansowanie ze “starej” unijnej perspektywy, które mogłoby sięgnąć nawet 10 mln zł. Decyzja w dalszym ciągu nie zapadła.

sikorskiego_0001W środę (2.04.) Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ogłosił przetarg na rozbudowę jednej z głównych arterii miasta.

Aleja Sikorskiego zostanie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ulicą Robotniczą do skrzyżowania z ulicą Malowniczą, czyli na długości około 800 metrów – mówi Piotr Magdoń, szef MZD. – Nie jest możliwa przebudowa całej przewidzianej do modernizacji alei, czyli na odcinku ok. 3 km, ponieważ spowodowałoby to zbyt duże utrudnienia dla kierowców – zaznacza.

Droga zostanie poszerzona do czterech pasów ruchu, po jednej stronie powstanie chodnik, po drugiej ciąg pieszo-rowerowy, a wzdłuż staną latarnie.

Przetarg został ogłoszony, co oznacza, że w marcu powinien zostać wyłoniony wykonawca inwestycji. – Prace rozpoczęłyby się w kwietniu i potrwały do końca roku – mówi dyrektor Magdoń.

Przebudowa drogi na odcinku 800 m będzie kosztowała ok. 14 mln zł. Około 10 mln zł miasto chciałoby pozyskać ze “starej” unijnej perspektywy finansowej na lata 2007-2013.

To nie jest nowa sprawa. Starania o dofinansowanie podjęliśmy już w 2012 roku, kiedy zgłosiliśmy zadanie do listy projektów indywidualnych. Dofinansowanie będzie można uzyskać ze środków, które pozostały niewykorzystane. Decyzje będzie należała do marszałka, ponieważ on dysponuje środkami. Na decyzję cały czas czekamy – mówi Stanisława Bęben, dyrektor Wydziału Pozyskiwania Funduszy w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

W razie pozytywnej decyzji, miasto pokryje część kosztów otrzymanym dofinansowaniem.

04-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przetarg-na-przebudowe-al-sikorskiego-juz-jest-decyzji-o-dofinansowaniu-brak