REKLAMA

Przetarg na budowę parku przy Dąbrowskiego będzie powtórzony. Przyczyną wycofanie się wykonawcy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Miasto będzie musiało powtórzyć przetarg na remont parku przy ulicy Dąbrowskiego. Ratusz wybrał ofertę przetargową, która miała podjąć się rewitalizacji Ogrodu Miejskiego imienia Solidarności. Wykonawca jednak zrezygnował.

Przechwytywanie_73

Foto: Google Street View

Ratusz będzie musiał ogłosić nowy przetarg na budowę parku przy ulicy Dąbrowskiego. Wybrany wykonawca zrezygnował z realizacji projektu.

Miasto podpisało przetarg na remont Ogrodu imienia Solidarności, który znajduje się przy ulicy Dąbrowskiego w Rzeszowie. Ratusz zamierzał wydać na ten cel 6,77 miliona złotych. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Wybrano ofertę za 6, 68 miliona złotych.

Rewitalizację parku miała wykonać Firma Remontowo-Budowlana Piotrkowski. Do przetargu stanęło też Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, ale oferta za blisko 7,5 miliona złotych została wówczas odrzucona.

Remont miał się rozpocząć w maju bieżącego roku. Ratusz szacuje, że terminy przesuną się o miesiąc i prace ruszą w czerwcu. Założenia projektu zakładają, że w parku pojawią się nowe alejki, oświetlenie i ławki parkowe. Innowacją będą tablice informacyjne. Rewitalizacja czeka także fontannę. Przeniesiony zostanie pomnik Juliusza Słowackiego. Znajdował się on po stronie północnej Ogrodu, a po remoncie ma być zlokalizowany w centrum parku.

Ogród Miejski imienia Solidarności zostanie w pełni oddany do użytku jesienią 2020 roku.

11-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przetarg-na-budowe-parku-przy-dabrowskiego-bedzie-powtorzony-przyczyna-wycofanie-sie-wykonawcy-3080-00r2kc