REKLAMA

“Przeszłość w pamiątkach ukryta…” – archiwalne zdjęcia i dokumenty już na stronie internetowej

RZESZÓW / PODKARPACIE. W ramach projektu Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie gromadzi archiwalne dokumenty, zdjęcia, pocztówki, odznaki i inne pamiątki związane z historią rodzin, zabytków i miejscowości w województwie podkarpackim.

WiMBP w Rzeszowie od 2014 r. prowadzi projekt „Przeszłość w pamiątkach ukryta – cyfrowa prezentacja dziedzictwa kulturowego regionu z archiwów prywatnych”.  Jego celem jest digitalizacja i udostępnienie online pamiątek rodzinnych przekazywanych przez mieszkańców Rzeszowa i województwa podkarpackiego. Rzeszowska Biblioteka wykonuje digitalizację przekazanych pamiątek oraz zamieszcza je na stronie internetowej: http://projekty.wimbp.rzeszow.pl/przeszlosc/

Po digitalizacji wszystkie pamiątki wraz z ich kopią cyfrową na płycie CD zwracane są właścicielom. Wszelkie prace związane z cyfryzacją pamiątek wykonywane są bezpłatnie. Obecnie na stronie znajduje się około 2 000 unikalnych materiałów. Ze względu na duże zainteresowanie projektem istnieje duże prawdopodobieństwo, że działania będą kontynuowane w przyszłości.

2

Źródło: Serwis Informacyjny Urzędu Miasta Rzeszowa,

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

 

10-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przeszlosc-w-pamiatkach-ukryta-archiwalne-zdjecia-i-dokumenty-juz-na-stronie-internetowej