REKLAMA

Przestrzeń kwadratowa dla Rzeszowa! Obiekt do kultury i relaksu może powstać, dzięki waszym głosom!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Już w te wakacje, może powstać oryginalna instalacja przestrzenna autorstwa Jakuba Szczęsnego, będąca otwartym miejscem kultury i relaksu. Takiego obiektu, jeszcze w Rzeszowie nie było. Rzeszowian mobilizuje do głosowania i wpływania na pozytywne zmiany w mieście.

Lechstarter - Kuba Szczęsny - Halo Rzeszów - Fundacja Rzeszowska (1)

Foto: materiał nadesłany

Chcemy dać mieszkańcom Rzeszowa przestrzeń pełną możliwości, w której będą mogli się realizować i relaksować. Chcemy przestrzeni tętniącej życiem, bez nadęcia, funkcjonalnej, wpisującej się w tkankę miejską i z dobrą atmosferą, dlatego jako Fundacja Rzeszowska bierzemy udział w IV edycji programu Lechstartera – mówi Bartłomiej Gancarczyk, wiceprezes i koordynator akcji ze strony Fundacji Rzeszowskiej.

Lechstarter to program, który już od trzech lat realnie zmienia na lepsze przestrzenie miejskie przez aktywizację lokalnych mieszkańców. IV edycja programu przybrała udoskonaloną formułę. Tym razem to producenci piwa – wraz z architektem Jakubem Szczęsnym i Filipem Springerem wyszedł naprzeciw potrzebom mieszkańców i przygotował trzy wyjątkowe projekty miejskich przestrzeni, które łączą w sobie wszystko, co najważniejsze: wspólne spędzanie czasu, kulturę, sztukę, nowoczesny i funkcjonalny design. Niezmienna pozostaje kwota, którą popularny producent piwa przeznacza na ich realizację – będzie to milion złotych.

Wiemy, że musimy o nią zawalczyć, nie tylko jako aktywiści, ale jako wszyscy mieszkańcy. Wespół w zespół. Dlatego rozpoczęliśmy pełną mobilizację w Rzeszowie, bo konkurencja jest spora. Do boju stanęło 15 organizacji pozarządowych z całego kraju. Tylko trzy z nich wygrają. Wsparcie rzeszowskiej społeczności może sprawić, że instalacja Jakuba Szczęsnego powstanie akurat w Rzeszowie – dodaje Gancarczyk

Przestrzeń kwadratowa to projekt instalacji, który został wybrany dla Rzeszowa w programie Lechstartera. Ma on kształt kwadratu z wewnętrznym dziedzińcem. Stalowa konstrukcja nadaje projektowi lekkości, natomiast geometryczne, materiałowe zadaszenie, to nie tylko element, który wyróżnia projekt, ale również zapewni schronienie przed słońcem czy deszczem. Wykorzystanie nierdzewnych i przeciwdeszczowych komponentów, umożliwia korzystanie z przestrzeni w każdych warunkach, a sama konserwacja instalacji jest łatwa w utrzymaniu.

Do kwadratu wprowadzimy zieleń – rośliny będą piąć się po nylonowych linkach tworzących ścianki boczne. Zieleń dopełni też przestrzeń wokół konstrukcji. Będzie to idealne miejsce spotkań, warsztatów, prób. Zorganizujesz tu np. pokaz filmu czy koncert. Każdy chętny będzie mógł wykorzystać przestrzeń na swoje pomysły! – twierdzi Bartłomiej Gancarczyk.

Aby w Rzeszowie powstała Przestrzeń kwadratowa, konieczna jest pełna mobilizacja mieszkańców w głosowaniu internetowym, które odbywać się będzie od 15 kwietnia (godz. 14:00) do 20 maja 2019 r. (godz. 14:00). Głosować można codziennie, oddając tylko jeden głos na dwa sposoby:

• Na stronie programu lechstarter.pl wchodzimy w zakładkę GŁOSUJ i wybieramy miasto RZESZÓW. Po wyborze miasta, aby oddać głos, podajemy swój adres mailowy oraz zaznaczamy „Recaptche” (Nie jestem robotem). Następnie klikamy w link weryfikacyjny, który otrzymaliśmy na wskazany przez nas adres mailowy.
• Za pomocą aplikacji na facebook fanpage marki Lech, wybieramy z listy rozwijanej miasto RZESZÓW i klikamy GŁOSUJ.
To mieszkańcy zdecydują, czy chcą wpływać na pozytywne zmiany w Rzeszowie.

Foto: materiał nadesłany

Źródło: materiał nadesłany

16-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przestrzen-kwadratowa-dla-rzeszowa-obiekt-do-kultury-i-relaksu-moze-powstac-dzieki-waszym-glosom-8763-00r2kc