REKLAMA

Przesłuchania do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German

RZESZÓW. Festiwal ma uczcić pamięć Anny German, skierowany jest do  jest dla młodzieży w wieku 18 – 28 lat. Przesłuchania odbywać się będą już w październiku m.in. w Rzeszowie. 

ANNA GERMAN

Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German to cykliczne, w zamierzeniach organizatorów przedsięwzięcie o charakterze artystyczno – edukacyjnym, którego głównym celem jest przypomnienie i propagowanie twórczości artystycznej Anny German oraz pomoc młodzieży uzdolnionej w rozwijaniu umiejętności artystycznych.

Festiwal przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 18 – 28 lat, która poszukuje oryginalnych środków ekspresji artystycznej. Organizatorzy przewidzieli także możliwość udziału osób niepełnosprawnych. Pomysłodawcą Festiwalu jest Liga Kobiet Polskich, jedna z najstarszych organizacji kobiecych w kraju. W 2014 r. finał odbędzie się w Polsce a jego gospodarzem będzie Liga Kobiet Polskich. W 2015 r. finał Festiwalu zaplanowano w Rosji a gospodarzem będzie Związek Kobiet Rosji.

Festiwal Piosenki to okazja zbliżenia środowisk artystycznych i społeczeństw obu krajów, wymiany kulturowej i językowej. W zamierzeniach obydwu organizacji kobiecych wydarzenie to ma zainicjować trwałą współpracę międzynarodową w zakresie kultury i sztuki, a także wzajemną wymianę doświadczeń młodzieży polskiej i rosyjskiej. Projekt ten łączy w sobie nie tylko aspekty artystyczne i edukacyjne, ale także społeczne oraz co najważniejsze ma być próbą przełamania stereotypów w relacjach pomiędzy obydwoma narodami.

Przebieg Festiwalu zaplanowany został w trzech etapach – eliminacje, półfinał i finał. Przesłuchania odbywać się będą od sierpnia do października 2014 r. w następujących miejscowościach: Białystok, Ciechocinek, Gdańsk, Łódź, Rzeszów i Warszawa.

W koncercie półfinałowym, który odbył się 23 maja w Moskwie, wyłonionionych zostało już 10 finalistów, którzy wraz z wyłonionymi 25 października 10 półfinalistami polskimi będą wspólnie uczestniczyć w ostatnim etapie konkursu, jakim będzie sześciodniowe zgrupowanie w Warszawie, w ramach którego zostanie przeprowadzona 14 listopada br. Próba Generalna i 15 listopada Koncert Finałowy połączony z uroczystym bankietem.

Organizatorzy zaprosili do współpracy przy organizacji Festiwalu wiele osobistości ze świata kultury, przede wszystkim ludzi, którzy znali i współpracowali z Anną German. Honorową Przewodniczącą Jury została pani Katarzyna Gertner, a Przewodniczącą Jury – prof. dr hab. Ewa Iżykowska – Kłosiewicz (prorektor ds. zagranicznych i studenckich Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie). Swoje profesjonalne wsparcie zaoferowali także Kazimierz Mazur i Artur Grudziński.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w Rzeszowie w dniu 3.10.2014 od godziny 12.00 w Teatrze Maska przy ulicy Mickiewicza 13.

Więcej informacji i zapisy na stronie www.festiwalpiosenki.pl. Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German objęty zostal programem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a przesłuchania konkursowe w Rzeszowie objęte zostały honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.

ap

Źródło, ZDJ.: UM

17-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przesluchania-do-miedzynarodowego-festiwalu-piosenki-anna-german