REKLAMA

Przepisy, wskazówki i oszczędności. Rzeszowscy studenci stworzyli aplikację

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowscy studenci wymyślili aplikację, dzięki której ludzie nie będą marnowali tyle jedzenia. “Food my friend” zdaje egzamin zwłaszcza w okresie Świąt Wielkanocnych. 

ludzie

foto: archiwum Rzeszów24.pl

Na pomysł wpadły Justyna Curzytek i Adrianna Bomba – studentki pierwszego roku “Aviation Management” na WSIiZ oraz Olgierd Grzyb i Kamil Dąbrowski – studenci I roku informatyki na Politechnice.

Pomysł zakłada zmniejszenie marnotrawstwa żywności. Wiele artykułów spożywczych nadających się jeszcze do konsumpcji, ląduje w okresie świątecznym na śmietniku.

Jak działa aplikacja? Przede wszystkim podpowiada, w jaki sposób można wykorzystać nadmiar jedzenia. Oprócz pomysłów, znajduje się tam wiele porad, które pozwolą na przygotowanie wybornego posiłku.

Nie brakuje tam przepisów na przekąski, desery i potrawy “na zimno”. Aplikacja mówi również, jak przechowywać produkty, aby się nie zepsuły.

O pomyśle rzeszowskich studentów informowało już National Geographic Polska oraz Świat Wiedzy.

(az)

23-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przepisy-wskazowki-i-oszczednosci-rzeszowscy-studenci-stworzyli-aplikacje-az003