REKLAMA

Przemyt o wartości 1,2 miliona złotych! Akcja z udziałem rzeszowskiego CBA

Agenci z rzeszowskiej delegatury CBA przy współpracy z NABU zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby z Polski i Ukrainy, które przyjmowały łapówki. Mężczyźni powoływali się na wpływy w organach celno-skarbowych i służbach granicznych zarówno naszego kraju, jak i sąsiedniej Ukrainy. Zatrzymani, w zamian za łapówki, mieli załatwiać import i eksport towarów o łącznej wartości 1,2 miliona złotych.

1-5205_1

Foto: cba.gov.pl

Operacja specjalna miała na celu zweryfikowanie przestępczej działalności dwóch osób z Polski i Ukrainy. W finale zatrzymani mieli przemycić towar wart 1,2 miliona złotych. Za „pomoc” zażądali 80 tysięcy złotych łapówki. Podczas operacji specjalnej wzięli 10 tysięcy, pozostała część korzyści majątkowej miała do nich trafić po zrealizowaniu całości przedsięwzięcia.

Mężczyźni trafili do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Funkcjonariusze CBA z Rzeszowa na tym etapie postępowania ustalają kolejne osoby, które mogły być wplątane w ten korupcyjny proceder. Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone, że doszło także do wyłudzenia podatków i prania pieniędzy.

CBA informuje, że polskie prawo przewiduje możliwość skorzystania z tak zwanej klauzuli wyłączającej odpowiedzialność karną w sytuacji, gdy osoba zawiadomi organ powołany do ścigania przed tym, jak ten wejdzie w posiadanie wiedzy na temat przestępstwa korupcyjnego i dobrowolnie wyjaśni szczegóły oraz wszelkie okoliczności jego dokonania.

CBA zwraca się zatem do osób, które mogły być uwikłane w korupcję i wręczyły korzyść majątkową, czy też osobistą o dobrowolne zgłoszenie się do delegatury CBA w Rzeszowie.

Źródło: cba.gov.pl

29-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przemyt-o-wartosci-12-miliona-zlotych-akcja-z-udzialem-rzeszowskiego-cba-6222-00r2kc