REKLAMA

Przemycali narkotyki. CBŚ zatrzymało 14 osób

RZESZÓW/ PODKARPACIE. Policjanci rozbili grupę handlarzy narkotyków, zatrzymując 14 osób i zabezpieczając 7 kg narkotyków.

NARKOTYKI1

ZDJ.: KWP

Jak podaje Komenda Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Od ponad roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Przemyślu rozpracowywali grupę przestępczą, której członkowie, młodzi mężczyźni, na terenie głównie Jarosławia, ale i całego województwa podkarpackiego handlowali narkotykami na dużą skalę. Policjanci CBŚ ustalili, że grupa wytwarza marihuanę, którą miesza z marihuaną przemycaną z Holandii i tak przygotowany narkotyk rozprowadza wśród swoich odbiorców. Policjanci wskazali na istotne powiązania między członkami grupy i udokumentowali jej zorganizowany charakter.

Policjanci CBŚ przy wsparciu Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Izby Celnej oraz policjantów z komend w Jarosławiu, Łańcucie i Przemyślu w przeszukali równocześnie 22 domy, mieszkania i samochody. Zatrzymali 14 osób, zabezpieczyli około 7 kg narkotyków, zlikwidowali dwie plantacje marihuany oraz zabezpieczyli mienie na łączną kwotę 65.000 zł w tym 52.000 zł w gotówce.

Podejrzanym Prokuratura Okręgowa w Przemyślu przedstawiła zarzuty z zakresu działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji narkotyków oraz wprowadzaniu ich do obrotu. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 18 do 40 lat, głównie mieszkańcy Jarosławia i okolic.

Sąd Rejonowy w Przemyślu względem czterech podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, względem pozostałych podejrzanych zostały zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze.

Źródło: KWP

02-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przemycali-narkotyki-cbs-zatrzymalo-14-osob