Przełamanie Resovii! Wygrana z Widzewem Łódź (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W przedostatniej, 33. kolejce piłkarskiej II ligi Apklan Resovia Rzeszów zwyciężyła na własnym boisku z Widzewem Łódź. To pierwsze od 11 meczy zwycięstwo podopiecznych Szymona Grabowskiego.

Przechwytywanie_194

W niedzielę po godzinie 13:00 przy Wyspiańskiego w Rzeszowie rozpoczął się mecz 33. kolejki II ligi pomiędzy Resovią Rzeszów a Widzewem Łódź, który szczęśliwie potoczył się dla Resovii.

W pierwszych kilkudziesięciu minutach “Pasiaki” stworzyły sobie więcej ciekawych sytuacji na strzelenie bramki, choć dłużej musiały przebywać jednak na własnej połowie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W 54. minucie świetną okazję na objęcie prowadzenia miał Widzew, ale strzał głową Marcina Robaka skutecznie wybronił Marcel Zapytowski. Dziesięć minut później po prostopadłym podaniu w polu karnym pogubili się stoperzy Widzewa, co skrzętnie pewnym uderzeniem wykorzystał Maksymilian Hebel. Rzeszowianie objęli prowadzenie i, jak się później okazało, nie oddali go do końca.

Widzew rzucił się do ataku, rzeszowian przed stratą bramki ratował nawet słupek. Sytuacja uległa zmianie w 77. minucie, kiedy to Hebel dogrywał piłkę do Świderskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Wojciech Pawłowski, bramkarz gości, wybiegł na około 30 metr, jednak popełnił błąd przy swojej interwencji i dotknął piłkę ręką. Sędzia wyrzucił go za to z boiska, a przy braku możliwości skorzystania z rezerwowego bramkarza Patryka Wolańskiego (w tamtym momencie możliwa była już jedynie zmiana z udziałem młodzieżowca) w bramce łodzian stanął obrońca Hubert Wołąkiewicz.

Osłabienie skutecznie podcięło skrzydła gościom, którzy nadal starali się zagrozić bramce Resovii, jednak do końca spotkania bezskutecznie.