REKLAMA

Przekroczył prędkość. Chciał przekupić rzeszowskich policjantów

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie skierowała akt oskarżenia przeciwko 59 – letniemu mieszkańcowi powiatu jarosławskiego. Przedstawiono mu zarzut udzielenia korzyści majątkowej policjantowi z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie, podczas kontroli drogowej. Mężczyzna nakłaniał funkcjonariusza do odstąpienia od nałożenia mandatu za przekroczenie prędkości.

Banknoty

Foto: rzeszow.po.gov.pl

W dniu 15 lutego 2018 roku Władysław G. kierujący samochodem osobowym marki Alfa Romeo, w miejscowości Głuchów, pow. łańcucki, został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Podstawą zatrzymania było popełnienie przez kierującego wykroczenia, tj. przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 23 km/h. Władysław G. został poinformowany, że za wykroczenie, którego się dopuścił może zostać nałożony mandat karny w wysokości 200 zł oraz 6 punktów karnych.

Po zwróceniu się przez funkcjonariusza z pytaniem, czy Władysław G. przyjmie mandat karny, wymieniony oświadczył, aby “tę sprawę załatwić w inny sposób”. Podejrzany wyciągnął z portfela banknot 100 zł i położył go w radiowozie. Funkcjonariusze Policji poinformowali dyżurnego KWP w Rzeszowie o zdarzeniu. Na miejsce przybyła ekipa z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie, która wykonała dalsze czynności procesowe.

Władysławowi G. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 229 § 3 k.k. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa.

Przestępstwo z art.229 § 3 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

Źródło: rzeszow.po.gov.pl

04-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)