REKLAMA

Przedłużono zgłoszenia do biegu na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci!

WSPiA - Charytatywny bieg dla dzieci z hospicjum from WELON&MELON on Vimeo.

|

Przedłużono zgłoszenia do biegu na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Przedłużono termin zgłoszeń do II biegu charytatywnego na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Wydarzenie pod hasłem: „Każdy serce otwiera, bo młodzież na hospicjum zbiera”, odbędzie się w niedzielę 22 marca 2020 roku. Imprezę organizują studenci WSPiA działający w uczelnianej Klinice Przedsiębiorczości.

 53836674_2363420020343539_7764746618523353088_o_2363420017010206

Foto: WSPiA

Już ponad 150 osób zgłosiło swój udział w II biegu charytatywnym na rzecz podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Wydarzenie pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na hospicjum zbiera” odbędzie się w niedzielę 22 marca 2020 roku. Zgłoszenia będą przyjmowane do niedzieli 15 marca 2020 roku.

II charytatywny bieg pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” organizują studenci II roku studiów na kierunku „zarządzanie” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Są to: Filip Duda, Kamila Czarnota, Anastazja Wójcik, Monika Niekurzak, Klaudia Kluz, Kamila Pajura, Piotr Kistela. Wszyscy są członkami działającej w WSPiA Kliniki Przedsiębiorczości. Bieg, tak jak rok temu, organizują w ramach platformy projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”. Wydarzenie odbywa się pod patronatem i przy wsparciu prof. Jerzego Posłusznego, Rektora WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Trasa biegu

Tym razem bieg odbędzie się w niedzielę 22 marca 2020 r. Punktualnie o 11:40 rozpocznie go rozgrzewka, a o 12:00 biegacze wystartują na trasę. Do pokonania będą mieli dystans 5-ciu kilometrów.

Uczestnicy wystartują z kampusu WSPiA i pobiegną w stronę al. Rejtana. Następnie trasa biegu przebiegać będzie ul. Wierzbową do mostu Narutowicza i dalej bulwarami nad Wisłokiem aż do kładki pieszo rowerowej. Stamtąd uczestnicy biegu wrócą drugą stroną Wisłoka do ul. Wierzbowej i do kampusu WSPiA. Na koniec przewidziano rozdanie nagród oraz Piknik Rodzinny w ogrodach WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

55465053_2363420863676788_8377366580232716288_o_2363420850343456

Foto: WSPiA

Rejestracja

Uczestnicy biegu „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” otrzymają specjalną koszulkę biegową, medal oraz dyplom. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się i wpłacić minimum 50 złotych. Liczba uczestników jest ograniczona do 499 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Wszystkie wpłaty dokonywane są bezpośrednio na konto Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, a zebrane pieniądze pomogą nieuleczalnie chorym dzieciom, które każdego dnia wymagają rehabilitacji i ciągłej opieki. W ubiegłym roku biegacze przekazali na rzecz Hospicjum prawie 10 tysięcy złotych. Pomogło to w zakupie m.in. sprzętu rehabilitacyjnego, koncentratorów powietrza, czy emulgatorów tlenu.

Zapisy trwają do poniedziałku 9 marca 2020 r. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin biegu znajduje się na fanpage’u biegu na Facebooku (https://www.facebook.com/KazdySerceOtwiera/).

WSPiA - bieg dla Hospicjum

Foto: WSPiA

Bieg charytatywny na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci organizowany jest w ramach platformy projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii”. Jest to doskonałe połączenie zdobywania wiedzy praktycznej z działalnością charytatywną.

Studenci, tworząc projekt społeczny, muszą sami ustalić zakres, harmonogram i budżet imprezy, a potem wdrożyć go w życie. Uczą się negocjować z partnerami, sponsorami, przygotowują pełną dokumentację i ustalają z urzędem miasta trasę biegu. Na każdym etapie mogą jednak liczyć na pomoc ze strony pracowników i opiekunów z WSPiA.

Wydarzenie wpisuje się także w projekt „Akademia Pro Bono” Kliniki Przedsiębiorczości, którego celem jest pomoc fundacjom, stowarzyszeniom i innym organizacjom pożytku publicznego.

Źródło: WSPiA / materiały nadesłane

08-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

przedluzono-zgloszenia-do-charytatywnego-biegu-na-rzecz-podkarpackiego-hospicjum-dla-dzieci-3875-00r2kc