REKLAMA

Przebudowa rzeszowskiej ulicy. Będzie zawrotka i skręt w prawo

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dwa przedsiębiorstwa chcą zmienić wizerunek skrzyżowania al. Powstańców Warszawy z ul. Graniczną w Rzeszowie. Przebudowa ma zakładać powstanie zawrotki oraz skrętu w prawo.

a

foto: archiwum rzeszow24.pl

O przebudowę walczy firma Strabeg, której oferta wynosi 833 tysiące oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa, które chce zrealizować tę inwestycję za 730 tysięcy złotych.

Po dokładnej analizie obu projektów, decyzję o wyborze jeszcze w tym tygodniu podejmie Miejski Zarząd Dróg. Pieniądze zaplanowane na przebudowę opiewają w kwocie 850 tysięcy, zatem obie firmy spełniają wymogi miasta.

Powstanie skrętu w prawo z pewnością odciąży ruch. W godzinach szczytu kierowcy przejeżdżający przez to skrzyżowanie są skazani na stanie w korkach. Skorzystają kierowcy z osiedla Drabinianka.

Przebudowie ulegnie również sygnalizacja świetlna. Cel – sprawniejsze włączanie się do ruchu. Przed rondem, gdzie krzyżują się ulice zostanie wybudowana zawrotka. Dzięki temu, szybciej (bez konieczności wjazdu na rondo) będzie można zawrócić.

Inwestycja zakłada również powstanie ścieżki rowerowej i chodników.

(az)

18-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)