REKLAMA

Promocja audiobooka „Babeliada” – będą darmowe egzemplarze dla gości

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Krystyną Lenkowską, poświęcone promocji audiobooka pt. „Babeliada” wydanego przez WiMBP w Rzeszowie. Odbędzie się ono 19 października 2018 r. (piątek) o godzinie 17.00 w budynku głównym WiMBP w Rzeszowie, przy ulicy Sokoła 13.

klenkowska_plakat...

Foto: Materiał nadesłany

WiMBP w Rzeszowie wydała audiobook z dźwiękową edycją powieści Krystyny Lenkowskiej „Babeliada”.  Książkę czyta sama autorka. Uzupełnieniem tekstu są utwory muzyczne w wykonaniu Bożeny Boba-Dygi, Pawła Czachura, Zbigniewa Działy i Andrzeja Zaryckiego.  W 2016 roku Stowarzyszenie Literacko-Artystyczne „Fraza” wydało drukiem tę wyjątkową powieść z wątkami regionalnymi, a jej ukazanie się wywołało wiele pochlebnych recenzji. W jednej z nich Anna Janko pisze: „Babeliada jest wyrafinowana estetycznie, intelektualnie, językowo; to książka elitarna w każdym calu. Dla czytelnika poszukującego w literaturze artystycznej przygody i egzystencjalnej prawdy”.

KRYSTYNA LENKOWSKA – poetka, anglistka, tłumaczka, autorka piosenek oraz kilkunastu książek poetyckich, prozatorskich i przekładowych. Jej wiersze w tłumaczeniu na języki obce ukazały się w wielu krajach. Członkini SPP. Mieszka w Rzeszowie.

Audiobook „Babeliada” został nagrany w Pracowni Digitalizacji WiMBP w Rzeszowie. Na okładce audiobooka, przygotowanej przez Joannę Piller, wykorzystano grafikę Marka Pokrywki.

Czas trwania nagrania wynosi 4 godz. 56 min. Audiobook wydano w nakładzie 500 egzemplarzy i nie jest przeznaczony do sprzedaży. Ponadto egzemplarze audiobooka trafią do większych bibliotek publicznych w Rzeszowie, gdzie zainteresowani czytelnicy będą mogli je wypożyczyć.

Koordynatorem projektu wydania audiobooka była Bożena Janda z Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie.

Wydanie audiobooka dofinansowano z budżetu Miasta Rzeszowa w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. Podczas spotkania z autorką (19 października), będzie można otrzymać egzemplarz audiobooka „Babeliada”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Źródło: Materiał nadesłany

11-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

promocja-audiobooka-babeliada-beda-darmowe-egzemplarze-dla-gosci-6187