REKLAMA

Promesy dla podkarpackich samorządów (ZDJĘCIA)

W sumie 127 mln zł otrzymały w tym roku podkarpackie samorządy na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wojewoda podkarpacki – Ewa Leniart, wręczyła kolejne promesy wydane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na kwotę ponad 3 mln zł.

IMG_7367-1200x800

Foto: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2017. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wydał 12 promes na realizację 12 zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych, w tym 11 dla gmin oraz 1 dla powiatu. Łączna kwota to 3 mln 180 tys. zł. Dzięki tym środkom zostanie przywrócona bądź przebudowana – uszkodzona w wyniku działania zjawisk noszących znamiona klęsk żywiołowych – infrastruktura komunalna.

– Cieszę się, że kolejne środki trafią do podkarpackich samorządów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W tym roku łączna kwota przyznanych dotacji jest rekordowa – podkreśliła wojewoda Ewa Leniart podczas spotkania z przedstawicielami samorządów.

W sumie w roku bieżącym jednostki samorządu terytorialnego z województwa podkarpackiego otrzymały ponad 127 mln zł na realizację 382 zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze komunalnej (w tym na przeciwdziałanie ruchom osuwiskowym i usuwanie ich skutków).

Uroczystość wręczenia promes odbyła się 29 sierpnia br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.

Źródło: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie


30-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.