REKLAMA

Prokuratura zbada czy podczas 61. Sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego przewodniczący złamał prawo! (VIDEO)

Prokuratura zbada czy podczas 61. Sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego przewodniczący złamał prawo! (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Dziś 17 sierpnia 2023 r.,  pod budynkiem Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, odbyła się konferencja prasowa z udziałem radnego sejmiku województwa podkarpackiego Jacka Kotuli, i działacza Konfederacji Korony Polskiej Jacka Ćwięki. Mediom została przedstawiona informacja dotycząca działań Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, względem przewodniczącego sejmiku województwa podkarpackiego Jerzego Borcza. 

1692284420091

Co się wydarzyło 29 maja 2023?

W tamtym dniu w harmonogramie obrad był punkt, właściwie przegłosowanie uchwały o powołanie Komisji wyjaśniającej usunięcie prof. K. Gutkowskiego ze Szpitala nr 1 w Rzeszowie dotyczącej. Taki projekt został złożony, zostały zebrane podpisy, zostało przekazane wszystkim radnym uzasadnienie tej uchwały (jak się później okazało niekompletne, zupełnie, wybrakowane uzasadnienie. Ktoś tak specjalnie zrobił żeby radni nie wiedzieli o co chodzi do końca). Ale to nie wszystko, bo podczas tego punktu kiedy to głosowanie miało być, właściwie się rozpoczęło to w połowie głosowania w zasadzie po oddaniu głosów, ale nie wyświetleniu wyników jeszcze. Pan przewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego Jerzy Borcz skasował to głosowanie, anulował je, co w naszej opinii i większości osób zrobił bezprawnie przekraczając swoje uprawnienia i niedopełniając obowiązków. Czyli pan Jerzy Borcz popełnił przestępstwo z art. 231 k.k.– wspomina Jacek Ćwięka asystent posła Grzegorza Brauna.

Nagranie z tego posiedzenia znajdziecie pod tym linkiem od 8:32:39 https://www.youtube.com/watch?v=YStJmhbifig

Co sprawdzi prokurator?

W ostatnich dniach otrzymałem pismo z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie informujące mnie o tym, że sekretariat Rejonowej Prokuratury dla miasta Rzeszów zawiadamia o postanowieniu prokuratora z dnia 25 lipca 2023 r. o wszczęcie śledztwa w sprawie niedopełnienia obowiązków, lub przekroczenia uprawnień w dniu 29.05. 2023 r. przez przewodniczącego sejmiku województwa podkarpackiego pana Jerzego Borcza, podczas 61. Sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego na szkodę interesu publicznego– mówi Jacek Ćwięka

Jeśli chodzi o to nieszczęsne głosowanie które przerwał Piotr Pilch, gdzie już nacisnęli radni na przyciski głosowania (jest to wszystko udokumentowane, na płytce na nagraniach). Przestraszyli się tego, że będzie powołana Komisja ds. wyjaśnienia przyczyn odwołania prof. Gutkowskiego ze szpitala, i anulowali to głosowanie. Ja jako radny zgłosiłem tę spraw do pani wojewody. Wojewoda w ciągu 30 dni może nie zaakceptować tych uchwał, które samorządy uchwalają. Odpisała mi lakonicznie, że nikt się nie odzywa wszystko było dobrze. Złożyłem zażalenie na decyzje wojewody do sądu adminitracyjnego. Sąd administracyjny w Rzeszowie przyjął tę sprawęKomentuje radny sejmiku województwa podkarpackiego Jacek Kotula

Co na to sam zainteresowany?

Podczas konferencji prasowej pod budynkiem Urzędu Marszałkowskiego pojawił się Jerzy Borcz. Pytany przez nas czy coś wie na temat działań prokuratury, oraz proszony o komentarz, odpowiedział, że nic nie wie na temat tej sprawy,  obecnie przebywa na urlopie.  

17-08-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)