REKLAMA

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie przejęła sprawę gwałtu na 20-latce, dokonanego po juwenaliach. Policja przygotowuje portret pamięciowy sprawcy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Pod koniec tygodnia kobieta, którą zgwałcono w centrum miasta po koncertach juwenaliowych, złoży zeznania przed sądem. Z uwagi na wagę tej sprawy, okoliczności oraz jej społeczny i medialny oddźwięk, śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

 Przypomnijmy, że do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem 14 maja. Młoda kobieta wracała z juwenaliów. Samotnie podążała w kierunku dworca PKS. Nagle podszedł do niej mężczyzna, zaciągnął w ulicę Piłsudskiego między bloki i tam zgwałcił.

Początkowo sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa. Jednak z uwagi na jej wagę przejęła ją prokuratura okręgowa.

Jak do tej pory prokuratura ani policja nie ujawnia szczegółów tamtego zajścia, ani obrażeń jakich doznała pokrzywdzona. Wiadomo, że sprawca nadal pozostaje na wolności. Policjanci sporządzili jego portret pamięciowy, który w najbliższych dniach zostanie opublikowany. Prawdopodobnie jest to młody człowiek w wieku dwudziestu kilku lat.

Pod koniec tygodnia zeznania przed sądem złoży także 20-latka.

– Na tym etapie śledztwa analizujemy materiały zebrane przez prokuraturę rejonową oraz policję. Po przeprowadzeniu tych czynności oraz przesłuchaniu pokrzywdzonej podejmiemy dalsze decyzje w tej sprawie – informuje Ewa Romankiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

hand-1832921_960_720

23-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

prokuratura-okregowa-w-rzeszowie-przejela-sprawe-gwaltu-na-20-latce-dokonanego-po-juwenaliach-policja-przygotowuje-portret-pamieciowy-sprawcy-00e8mc