REKLAMA

Prokuratorzy w jednym miejscu. Nowa siedziba oficjalnie otwarta (ZDJĘCIA)

RZESZÓW. Trzy prokuratury w jednym miejscu. Rejonowa, okręgowa i apelacyjna mają teraz nową siedzibę na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. W budynku w którym dziś mieszczą się siedziby prokuratur kiedyś działał dawny internat Zespołu Szkół Mechanicznych. Dostosowanie go do nowych standardów kosztowało ponad 17 mln zł.

Prokuratorzy przenieśli się do nowego budynku jeszcze w listopadzie ubiegłego roku. Uroczyste otwarcie miało jednak miejsce dopiero teraz. Wziął w nim udział Prokurator Generalny Andrzej Seremet, który podziękował wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w realizację inwestycji oraz podkreślił, że nowy budynek prokuratur uosabia majestat i powagę państwa polskiego.

Wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska podkreśliła, że oddanie do użytku nowej siedziby rzeszowskich prokuratur ma duże znaczenie nie tylko dla pracowników, ale też dla mieszkańców regionu. – Proces inwestycyjny trwał wiele lat, ale dziś możemy być dumni z efektu, jaki osiągnięto. Nowoczesny obiekt jest gwarancją lepszych warunków pracy dla zatrudnionych tutaj pracowników, ułatwia także dostęp dla obywateli. Tym bardziej, że trzy szczeble prokuratur – Rejonowa, Okręgowa, Apelacyjna, zostały ulokowane w jednym miejscu – powiedziała wojewoda.

Nowa siedziba prokuratorów mieści się w budynku po dawnym internacie Zespołu Szkół Mechanicznych. Obiekt przeszedł kompleksowy remont i przebudowę. Dostosowany został do najnowszych standardów. Dobudowane do niego nawet trzecie piętro. Prace wykonała firma Budimex.

W prokuraturach pracuje łącznie prawie 140. pracowników. W obiekcie jest 128. pokoi, sale gościnne i sale konferencyjne. Jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obok prokuratur powstał parking na 40. samochodów.

W obiekcie, który ma prawie 3 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Całkowity koszt inwestycji to ponad 17 mln zł.

prokuratura6

Zobacz zdjęcia z oficjalnego otwarcia prokuratur:

 

Trzy prokuratury w jednym miejscu. Rejonowa, okręgowa i apelacyjna mają teraz nową siedzibę na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. W budynku w którym dziś mieszczą się siedziby prokuratur to stary dawny internat Zespołu Szkół Mechanicznych. Dostosowanie go do nowych standardów kosztowało ponad 17 mln zł.

Prokuratorzy przenieśli się do nowego budynku jeszcze w listopadzie. Uroczyste otwarcie miało jednak miejsce dopiero teraz. Wziął w nim udział
Prokurator Generalny Andrzej Seremet, który podziękował wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w realizację inwestycji oraz podkreślił, że nowy budynek prokuratur uosabia majestat i powagę państwa polskiego.

Wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska podkreśliła, że oddanie do użytku nowej siedziby rzeszowskich prokuratur ma duże znaczenie nie tylko dla pracowników, ale też dla mieszkańców regionu. – Proces inwestycyjny trwał wiele lat, ale dziś możemy być dumni z efektu, jaki osiągnięto. Nowoczesny obiekt jest gwarancją lepszych warunków pracy dla zatrudnionych tutaj pracowników, ułatwia także dostęp dla obywateli. Tym bardziej, że trzy szczeble prokuratur – Rejonowa, Okręgowa, Apelacyjna, zostały ulokowane w jednym miejscu – powiedziała podczas uroczystości. \

Nowa siedziba prokuratorów mieści się w budynku po dawnym internacie Zespołu Szkół Mechanicznych. Obiekt przeszedł kompleksowy remont i przebudowę. Dostosowany został do najnowszych standardów. Dobudowane do niego nawet trzecie piętro. Prace wykonała firma Budimex.

W prokuraturach pracuje łącznie prawie 140. pracowników. W obiekcie jest 128.pokoi, sale gościnne i sale konferencyjne. Jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obok prokuratur powstał parking na 40. samochodów.

W obiekcie, który ma prawie 3 tys. m kw. powierzchni użytkowej pracuje 139 osób. Całkowity koszt inwestycji to ponad 17 mln zł.

04-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

prokuratorzy-w-jednym-miejscu-nowa-siedziba-oficjalnie-otwarta-zdjecia