REKLAMA

Radiowa “Trójka” zaprasza na spacer po Rzeszowie!

RZESZÓW / PODKARPACIE. We wtorek w Programie Trzecim Polskiego Radia będzie można usłyszeć reportesrkie relacje z Rzeszowa. Na spacer po stolicy województwa podkarpackiego zaprasza Tomasz Jeleński, autor cyklu „Trójka wraca do korzeni”.

7K7A1281_1

Foto: UM Rzeszowa

Przyjrzę się uważnie słynnemu pomnikowi z epoki minionej, który wita wszystkich wjeżdżających do centrum Rzeszowa, odwiedzę jedyne w Polsce Muzeum Dobranocek i będę podpatrywał studentów Politechniki Rzeszowskiej, jak uczą się trudnej sztuki pilotażu na lotnisku w Jasionce. A to dopiero początek wtorkowych spotkań na antenie Trójki – opowiada Tomasz Jeleński, który 17 grudnia zabierze słuchaczy Programu 3 Polskiego Radia na spacer po stolicy województwa podkarpackiego. A to wszystko w ramach popularnego cyklu „Trójka wraca do korzeni”.

Program Trzeci Polskiego Radia kontynuuje reporterską podróż po Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ulicy Myśliwieckiej odwiedzili niemal 40 miast i miasteczek w kraju. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak będzie również 17 grudnia w Rzeszowie. Tego dnia na antenie Trójki nie zabraknie ciekawostek o atrakcjach turystycznych, lokalnej kuchni i zwyczajach mieszkańców miasta stolicy Podkarpacia.

Oczywiście Rzeszów to nie tylko „elektryzujący” mieszkańców i przyjezdnych Pomnik Czynu Rewolucyjnego, ale również inne zabytki i atrakcje. Dlatego przespaceruję się podziemnymi korytarzami pod staromiejskim Rynkiem, będę podziwiał niezwykłe motocykle – robione ręcznie w lokalnym warsztacie oraz spróbuję przysmaków lokalnej kuchni – mówi Tomasz Jeleński przed wyjazdem na Podkarpacie.

Jego relacje z miasta Lubomirskich, Jerzego Grotowskiego, Tadeusza Nalepy i Tomasza Stańki zostaną wyemitowane w porannym (godz. 6.00-9.00) i popołudniowym (godz. 16.00-19.00) wydaniu „Zapraszamy do Trójki” oraz w audycji „Do południa” (godz. 9.00-12.00).

Akcja „Trójka wraca do korzeni” odwiedzi w następnych miesiącach kolejne ciekawe miejsca w Polsce. Od 2016 roku dziennikarze stacji z ul. Myśliwieckiej odwiedzili ponad 20 miast i miasteczek: Gołdap, Gdynię, Rabkę-Zdrój, Kłodzko, Toruń, Cieszyn, Płock, Leszno, Bieruń, Pelplin, Włocławek, Starogard Gdański, Białkę Tatrzańską, Lądek-Zdrój, Solinę, Krościenko, Żywiec, Kalisz, Kielce, Iławę, Kołobrzeg, Kraków, Gdańsk, Sandomierz, Lublin, Zakopane, Wrocław, Hel, Tomaszów Lubelski, Świnoujście, Łódź i Wisłę. A w każdym miejscu, do którego zaglądają, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają ich specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Źródło: materiał nadesłany

16-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

program-trzeci-polskiego-radia-zaprasza-na-spacer-po-rzeszowie-1277-00r2kc