REKLAMA

Prof. Marta Wierzbieniec dyrektorem Filharmonii Podkarpackiej na kolejne lata

RZESZÓW / PODKARPACIE. Marta Wierzebieniec przez następne lata będzie szefować Filharmonii Podkarpackiej. W piątek nominację podpisał i oficjalnie wręczył marszałek Władysław Ortyl.

01_24

 

Zarząd Województwa Podkarpackiego powołał Martę Wierzebieniec na wspomniane stanowisko na kolejny okres pięciu sezonów artystycznych, czyli do 31 sierpnia 2026 r.

Od 2017 r. filharmonia jest instytucją współprowadzoną przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, dlatego Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pozytywnie zaopiniował dalsze jej powołanie na stanowisko dyrektora.

 

Prof. Wierzbieniec jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoją drogę zawodową zaczynała w Katedrze Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Rzeszowskim, a w 2000 roku została mianowana dyrektorem Instytutu Muzyki uczelni.

Zdobyte w Szwajcarii, Belgii oraz w Niemczech umiejętności dyrygenta – chórmistrza doskonaliła prowadząc chór uniwersytecki. Ma kwalifikacje pierwszego stopnia (doktorat) i drugiego stopnia (habilitacja) w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. W latach 2005 – 2008 przewodniczyła także senackiej komisji ds. dydaktyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a początkiem 2021 roku została nową przewodniczącą Rady ds. Instytucji Artystycznych, która jest zespołem doradczym Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W czasie swojej działalności artystycznej prof. Marta Wierzbieniec przygotowała i poprowadziła ponad 250 koncertów. Wielokrotnie brała udział w festiwalach i konkursach muzycznych, m.in.: w Austrii, Belgii, na Białorusi, Słowacji, w Szwajcarii, Szwecji, Niemczech, we Włoszech.

04_17

Źródło, foto: Anna Magda / Biuro Prasowe UMWP

 

14-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)