REKLAMA

Prof. Aleksander Bobko kandydatem na prezydenta Rzeszowa?

Wybór dobrego prezydenta miasta bardzo leży mi na sercu. Jeżeliby się okazało, że moja osoba może być pomocna i mogę mieć możliwość zrobienia czegoś dla Rzeszowa, to kto wie – powiedział w sobotnich “Faktach po Faktach” w TVN24 prof. Aleksander Bobko.

1328x560_2
Foto: gov.pl

Jak podaje TVN24, wśród polityków związanych z Koalicją Obywatelską nieoficjalnie pojawia się nazwisko prof. Aleksandra Bobko, byłego senatora PiS oraz byłego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Czy jest szansa, że prof. Bobko zostanie kandydatem KO na prezydenta Rzeszowa?

Jestem mieszkańcem Rzeszowa od 50 lat i wybór dobrego prezydenta miasta bardzo leży mi na sercu. Jeżeliby się okazało, że moja osoba może być pomocna i mogę mieć możliwość zrobienia czegoś dla Rzeszowa, to kto wie – mówił w sobotnim programie “Fakty po Faktach” w TVN24 prof. Aleksander Bobko.

Prof. Bobko zaznaczył, że obecnie jest zbyt wcześnie na oficjalne oświadczenia w kwestii wyborów na prezydenta Rzeszowa. Podkreślił, że w wypadku startu wolałby być wspierany przez struktury obywatelskie, a dopiero w drugiej kolejności przez struktury partyjne.

 

9 maja – to najprawdopodobniej dzień, w którym Rzeszów będzie wybierał nowego prezydenta. Wynika to z opublikowanego w piątek 26 lutego projektu rozporządzenia prezesa rady ministrów.

W czwartek 25 lutego premier Mateusz Morawiecki powołał na funkcję pełniącego obowiązki prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka. Będzie on zarządzał miastem do czasu wyboru nowego prezydenta miasta.

Źródło: red., TVN24.pl

27-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

prof-aleksander-bobko-kandydatem-na-prezydenta-rzeszowa-4381-00r2kc