REKLAMA

Produkcja metamfetaminy. Rzeszowska policja aresztowała dwóch Wietnamczyków

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na polecenie Prokuratury Krajowej w Rzeszowie funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali jednego obywatela Wietnamu, natomiast drugi został doprowadzony z Zakładu Karnego. Obaj mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty związane z braniem udziału w produkcji metamfetaminy i na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani.

3-358545

Foto: archiwum CBŚP

Usłyszeli zarzuty

Prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości metamfetaminy. Ponadto jeden z zatrzymanych usłyszał zarzuty dotyczące uprawy znacznej ilości marihuany nie mniejszej niż 44 kilogramy o wartości ponad 600 tysięcy złotych.

Już wcześniej Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował wobec jednego z podejrzanych akt oskarżania o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wytwarzaniem marihuany na plantacjach prowadzonych na terenie Polski.

Podejrzanym, za zarzucane im przestępstwa narkotykowe, grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Trafili do aresztu

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa oraz grożącą wysoką karę prokurator skierował do Sądu wnioski o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie.

Plantacje marihuany 

Śledztwo prowadzone przez Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej prowadzącej uprawy konopi innych niż włókniste, z których można było wytworzyć znaczną ilość narkotyków.

W trakcie śledztwa zlikwidowano plantacje marihuany znajdujące się na terenie województwa zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego i śląskiego.

Dotychczas Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował trzy akty oskarżenia przeciwko 23 osobom, a w sprawach tych zapadły już trzy wyroki skazujące.

Źródło: Prokuratura Krajowa

03-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.