REKLAMA

Produkcja ciepła i prądu w rzeszowskiej elektrociepłowni niezagrożona

RZESZÓW / PODKARPACIE. W obliczu zagrożenia chorobą wywołaną  koronawirusem oraz jako spółka odpowiedzialna za bezpieczeństwo energetyczne i cieplne mieszkańców Rzeszowa, PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie wprowadziła odpowiednie procedury gwarantujące niezakłóconą produkcję ciepła i energii elektrycznej dla miasta. Dostawy ciepła i prądu nie są zagrożone.

20191121_rzeszow_spalarnia_1

Foto: PGE Energia Ciepła S.A.

Bezpieczeństwo pracowników elektrociepłowni to gwarancja pewnych i stabilnych dostaw energii elektrycznej i ciepła do gospodarstw domowych, szpitali, obiektów użyteczności publicznej, instytucji i firm.

PGE Energia Ciepła od początku monitorowała sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, dlatego z wyprzedzeniem podjęła decyzję o wprowadzeniu specjalnych środków i działań prewencyjnych chroniących klientów, pracowników oraz osoby pracujące na rzecz spółki, a także zapewniających ciągłość działań elektrociepłowni.

W rzeszowskiej  elektrociepłowni wprowadzona została praca zdalna dla tych pracowników, których charakter pracy na to pozwala. Powołany został Zespół Awaryjny, złożony z kadry dyrektorskiej i menadżerskiej, którego celem jest monitorowanie sytuacji oraz podejmowanie wszelkich decyzji, zapewniających bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej i ciepła, a także dbanie o zdrowie
pracowników.

Na bieżąco monitorowana jest absencja chorobowa. Spółka zapewnia odpowiednie środki dezynfekujące. Pracownicy są informowani o wszystkich zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych. Został także opracowany i weryfikowany na bieżąco plan funkcjonowania kluczowych jednostek organizacyjnych przy ponadstandardowej absencji.

Jako firma o charakterze strategicznym dla mieszkańców Rzeszowa elektrociepłownia jest w stałym kontakcie z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za monitorowanie sytuacji w kraju i w regionie. Pewne i stabilne dostawy prądu i ciepła do odbiorców nie są zagrożone.

– Naszym priorytetem jest zapewnienie gwarancji ciągłości produkcji oraz dostaw ciepła i energii dla mieszkańców i instytucji Rzeszowa. Wdrażamy szereg działań specjalnych o charakterze informacyjnym, edukacyjnym i profilaktycznym, dostosowując nasze działania do wysokich standardów wyznaczonych przez administrację państwową –  mówi Paweł Majewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Rzeszowie.

Źródło: materiały nadesłane

21-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

produkcja-ciepla-i-pradu-w-rzeszowskiej-elektrocieplowni-niezagrozona-4215-00r2kc