REKLAMA

Producenci wędzonek wyjdą na ulicę. Sprawą chcą w końcu zainteresowąć Rząd

PODKARPACIE. W Pilźnie odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów Wędzonych Tradycyjnie na temat aktualnej sytuacji i wyników badań zawartości benzo(a)pirenu w produktach wędzonych tradycyjnie, niezbędnych do wnioskowania o odstępstwo od normy. Producenci wędlin nie odpuszczają i zapowiadają walkę w temacie. Już wkrótce wyjdą na ulice.

Na posiedzeniu stwierdzono kompletny brak informacji ze strony rządu nt. wyników badań prowadzonych na koszt państwa i zależnego od nich ewentualnego wniosku do Komisji Europejskiej o odstępstwo od nowej normy.

Ze względu na krótki czas jaki pozostał do wprowadzenia nowych przepisów i zastanawiającą opieszałość Rządu przyjęto ustalenia:

1. Przygotowanie akcji promocyjno- informacyjnej dotyczącej utrzymania dotychczasowych norm poziomu benzo(a)pirianu w produktach.

2. Zorganizowanie happeningu na rynku krakowskim podczas kiermaszu wielkanocnego.

3. Przeprowadzenie akcji zbierania podpisów pod petycją do Premiera RP przez pracowników, rolników oraz klientów.

4. Zorganizowanie akcji protestacyjnej w Warszawie obejmującej pikietę pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi a następnie przemarsz pod budynek Sejmu RP.

5. Informujemy jednocześnie, iż w dniu 23.04.2014 r. odbędzie się w PODR w Boguchwale seminarium nt. ”Tradycyjnych metod wędzenia w świetle obowiązujących przepisów Komisji Europejskiej” prowadzone przez prof. dr. hab. inż. Władysława Migdała z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – Katedra Przetwórstwa Produktów Zwierzęcych. Udział zapowiedzieli również Wojewódzki Lekarz Weterynarii dr n. wet. Mirosław Welza oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

w

11-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

producenci-wedzonek-wyjda-na-ulice-sprawa-chca-w-koncu-zainteresowac-rzad