REKLAMA

Proces abp. Józefa Michalika – pozew oddalony

PODKARPACIE/PRZEMYŚL. Sąd Okręgowy w Przemyślu oddalił dziś w całości powództwo Małgorzaty Marenin przeciwko arcybiskupowi Józefowi Michalikowi.

Kazimierz Jaworski, senator RP  po czwartkowej (9.04.) rozprawie natychmiast przygotował swoje oświadczenia. Oto jego treść:

“W ustnym uzasadnieniu sąd stwierdził, iż w kazaniu wygłoszonym 16 października 2013 roku we Wrocławiu arcybiskupy nie naruszył dóbr osobistych powódki. Zdaniem sadu arcybiskup wykonywał jedynie prawa zagwarantowane w Konkordacie. Nie można również w żaden sposób odnieść słów arcybiskupa konkretnie do powódki, co czyni powództwo bezpodstawnym.

Komentując wyrok, adw. Ludwik Skurzak powiedział, iż orzeczenie nie jest prawomocne, więc za wcześnie na pełną radość. Biorąc jednak pod uwagę, iż powódka domagała się stwierdzenia, iż arcybiskup “nie ma prawa sądzić, iż w rozwodzących się rodzinach odczuwają mniej miłości i garną się do drugiego człowieka pragnąć miłości” w istocie żądała, by sąd stwierdził, czego nie wolno myśleć. Sąd może badać, czy nie naruszało prawa to, że ktoś coś powiedział. Żądanie zakazu myślenia świadczy o tym, jaki jest poziom wrogości wobec Kościoła.

Arcybiskup Józef Michalik nie zjawił się dziś w sądzie. Jak poinformował pełnomocnik, nie było to możliwe w związku już dawno zaplanowanymi uroczystościami poświęcenia kościoła”.

materiał nadesłany

fot. KPP Lesko

fot. KPP Lesko

09-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

proces-abp-jozefa-michalika-pozwew-oddalony