REKLAMA

Próbował przemycić biżuterię. Skarb Państwa mógł stracić 3 tys. złotych

PODKARPACIE. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła próbę przemytu sztucznej biżuterii. Kierowca samochodu przewoził w bagażu 1 185 bransoletek oraz 220 ozdób ze szkła o łącznej wartości celnej ponad 12 tys. zł.

Na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze podkarpackiej KAS, podczas wykonywania czynności służbowych, udaremnili próbę przemytu sztucznej biżuterii. Towar przewożono samochodem na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

Kierowca, będący obywatelem Ukrainy, naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należności z tytułu podatku VAT na kwotę 3 441 zł. Ujawniony towar zatrzymano do dalszego postępowania, wobec kierowcy wszczęto sprawę karną skarbową i zabezpieczono na poczet grożącej kary grzywny 400 zł.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie / nadesłane

20-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Rob2021-08-20 08:11:51
0 0
A wiec zlodzieje napadli chlopa ktory chcial uczciwie zarobic i sprzedac to co zarobił mowiac ze to on okradl skarb panstwa.To cos jak w 3 Rzeszy gdy xyd sie bronil to napadl gestapowca.Ostatnio ogladajac program "Celnicy" bylem w szoku jak jeden z nich,byl dumny bo złapal Ukrainca z sloniną.Przynajmniej jak by dynamit przewozil.Przypomina mi to "Nowy Wspanialy Swiat"Huxleya a wiec istny dom wariatow
probowal-przemycic-bizuterie-skarb-panstwa-mogl-stracic-3-tys-zlotych-2202