REKLAMA

Próbował przemycić biżuterię. Skarb Państwa mógł stracić 3 tys. złotych

PODKARPACIE. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła próbę przemytu sztucznej biżuterii. Kierowca samochodu przewoził w bagażu 1 185 bransoletek oraz 220 ozdób ze szkła o łącznej wartości celnej ponad 12 tys. zł.

Na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze podkarpackiej KAS, podczas wykonywania czynności służbowych, udaremnili próbę przemytu sztucznej biżuterii. Towar przewożono samochodem na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

Kierowca, będący obywatelem Ukrainy, naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należności z tytułu podatku VAT na kwotę 3 441 zł. Ujawniony towar zatrzymano do dalszego postępowania, wobec kierowcy wszczęto sprawę karną skarbową i zabezpieczono na poczet grożącej kary grzywny 400 zł.

źródło: Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie / nadesłane

20-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (1)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Rob2021-08-20 10:11:51
0 0
A wiec zlodzieje napadli chlopa ktory chcial uczciwie zarobic i sprzedac to co zarobił mowiac ze to on okradl skarb panstwa.To cos jak w 3 Rzeszy gdy xyd sie bronil to napadl gestapowca.Ostatnio ogladajac program "Celnicy" bylem w szoku jak jeden z nich,byl dumny bo złapal Ukrainca z sloniną.Przynajmniej jak by dynamit przewozil.Przypomina mi to "Nowy Wspanialy Swiat"Huxleya a wiec istny dom wariatow