REKLAMA

Proboszcz z Jasionki ukradł prezerwatywy w sklepie? Sprawę wyjaśnia policja!

REGION. Proboszcz z Jasionki w gminie Dukla na Podkarpaciu miał zostać przyłapany na kradzieży prezerwatyw ze sklepu. Ksiądz po tym, jak informacja trafiła do mediów, złożył rezygnację ze swojej funkcji.

kkk_1

Foto: pixabay.com

Ksiądz Piotr W. pełniący funkcję proboszcza w parafii we wsi Jasionka w gminie Dukla miał zostać przyłapany na kradzieży prezerwatyw w jednym ze sklepów w Krośnie. Do kradzieży miało dojść 13 grudnia. Komenda Miejska Policji w Krośnie zabezpieczyła monitoring ze sklepu. W sprawie trwają czynności wyjaśniające. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów.

Z relacji mieszkańców, do jakich dotarł portal wp.pl wynika, że parafianie już wcześniej skarżyli się na księdza W. Proboszcz miał dzielić parafian na grupy, które miały swoje zeszyty, gdzie zapisywano ilość pieniędzy przekazanych dla parafii przez każdy dom. Po wsi krążyły także plotki natury osobistej. Mieszkańcy w obawie o bezpieczeństwo dzieci mieli apelować do biskupa o interwencję.

Przed tygodniem na niedzielnej mszy świętej w parafii w Jasionce przedstawiono nowego proboszcza. Ksiądz Piotr W. zrezygnował z tej funkcji i został zwolniony z obowiązku jej pełnienia przez biskupa przemyskiego. Na ten moment nie przydzielono mu nowych obowiązków duszpasterskich.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

04-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

proboszcz-z-jasionki-ukradl-prezerwatywy-w-sklepie-sprawe-bada-policja-9461-00r2kc